Youtuber Dávid Dobrík získal v Hollywoode prestížne ocenenie, akým sa pýši Tom Cruise či Justin Timberlake

  • Youtuberská megahviezda Dávid Dobrík získala ocenenie, akým sa môžu pýšiť mnohé známe osobnosti
  • Rodák z Košíc získal ocenenie Kids' Choice Awards
holy
wikipedia.org/pixabay.com
  • Youtuberská megahviezda Dávid Dobrík získala ocenenie, akým sa môžu pýšiť mnohé známe osobnosti
  • Rodák z Košíc získal ocenenie Kids' Choice Awards

Kids‘ Choice Awards patrí medzi najprestížnejšie ocenenia, aké môžu získať celebrity vo svete. Cena sa každoročne udeľuje v Hollywoode, v meste Los Angeles. Víťazi jednotlivých kategórií získavajú plastový raketoplán oranžovej farby s bielym nápisom Nickelodeon.

Počas tohto ceremoniálu skončí mnoho známych osobností poliatych zeleným slizom. Paradoxne, ide o symbol prestíže. Od roku 1998 skončili zahalené slizom hviezdy ako Tom Cruise, Ashley Olsen, Justin Timberlake, Jonas Brothers, Katy Perry či Cody Simpson.

Už od roku 2002 show tradične začína kaskadérskym svetovým rekordom. Kaskadéri skáču z terénnych áut do zeleného slizu. Tohtoročné udeľovanie cien Kids‘ Choice Awards prinieslo hneď niekoľko prekvapení. Tešiť sa z prestížnej ceny mohol dokonca aj rodák z Košíc – youtuber Dávid Dobrík, ten zvíťazil v kategórií „Favourite Social Star.“ Túto informáciu priniesol portál TheWrap.com.

Keď sa začne hovoriť o youtuberoch a ich úspechu, vďaka masívnej podpore maloletých divákov, nejeden Slovák len prevráti očami. Či už sa nám to páči alebo nie, s novou digitálnou dobou vznikajú aj nové povolania, ktoré vedia pár vyvoleným zarobiť veľmi pekné peniaze. Na Slovensku sú síce v kurze mená ako Gogo alebo Selassie, tí však dosahujú len zlomok videní a zarábajú oveľa menej ako práve Dávid Dobrík.

Tento 22-ročný Košičan si svojimi vlogmi získal predovšetkým americké publikum. Do USA sa spolu s rodičmi presťahoval, keď mal 5 rokov. Neskôr odišiel žiť s kamarátmi do Los Angeles. V tomto čase žal úspechy s krátkymi videami Vine, vďaka ktorým si naštartoval kariéru. Dnes pestuje v Kalifornii svoje digitálne impérium.

Jeho hlavným komunikačným kanálom je Youtube, na ktorom má vyše 11 miliónov odoberateľov. Dávid sa môže pochváliť aj 7,2 miliónmi fanúšikov na Instagrame a viac ako 3,08 miliónmi na Twitteri. Vďaka vtipným videám, ktoré majú prevažne 4 minúty a 21 sekúnd, si dnes plní sny. Jeho čistá hodnota majetku predstavuje 7 milióny dolárov.

Najobľúbenejšou skupinou v rámci Kids‘ Choice Awards sa stala Maroon 5, v kategórii „Favorite Male Artist“– Shaw Mendes, cenu si odniesla aj Ariana Grande. Obľúbenou pesničkou sa stala jej skladba „Thank U, Next“. Globánou, hudobnou hviezdou je Taylor Swift.

zdroj: celebritynetworth.com, TheWrap.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK