„Americký sen je tvrdá práca od rána do večera, chcem ukázať realitu z ulíc,“ hovorí youtuber, ktorý žije v USA už 10 rokov

  • Mladý Čech sa v podstate bez plánu pred desiatimi rokmi vydal do Ameriky
  • Dnes robí rozhovory s veteránmi druhej svetovej vojny a ukazuje realitu amerických ulíc
Michal Šopor
Podcaster Michal Šopor, Michal Šopor
  • Mladý Čech sa v podstate bez plánu pred desiatimi rokmi vydal do Ameriky
  • Dnes robí rozhovory s veteránmi druhej svetovej vojny a ukazuje realitu amerických ulíc

Michal Šopor je český podcaster, youtuber a bývalý kondičný tréner. Pochádza z Karvinej a už 10 rokov žije v USA. Najskôr žil v Los Angeles, odkiaľ sa počas pandémie rozhodol presťahovať na Floridu. 

V rozhovore nám Michal prezradil, čo ho pred rokmi priviedlo do USA, koľko ho tu stojí každodenný život, a aj to, prečo sa tu nikdy nezamestnal či ako sa mu podarilo natočiť video s členmi gangu Crips.

  • O Michalovom rozhovore s človekom, ktorý pracoval s jadrovými zbraňami
  • Prečo sa čoraz viac obyvateľov Kalifornie sťahuje do iných štátov
  • Aká je realita Michalovho amerického sna
  • Prečo vraví, že USA nie sú demokraciou

Počas pandémie si sa rozhodol presťahovať zo západnej Kalifornie na východnú Floridu. Aké boli hlavné dôvody a tvoja motivácia k presťahovaniu?

Bolo to viac vecí naraz, ktoré sa zišli v pravý čas. Covid v tom tiež určite zohral svoju rolu, pretože som videl, ako až do tejto chvíle normálni ľudia odovzdali mozog a začali sa správať úplne iracionálne. 

Musel som sa vážne zamyslieť, či v takej spoločnosti chcem žiť a vychovávať do budúcnosti rodinu. Musel som byť sám k sebe úprimný, a preto som si povedal, že stačilo. 

Vo svojom podcaste sa rozprávaš  s vojnovými veteránmi a okrem toho riešiš aj fascinujúce príbehy a iné náročnejšie témy, ako napríklad únosy detí, drogy či sociálne siete. Ktorý z príbehov tvojich hostí ťa najviac šokoval? Vyhľadávaš tieto náročné témy zámerne?

Áno, tieto, ako hovoríš, „náročné témy“ ti najlepšie ukážu realitu sveta, v ktorom žijeme. Väčšina ľudí si totiž myslí, že svet je miesto plné internetovej zábavy, párty, milých zvieratiek a relaxu.

Ono to tak ale nie je a čím viac sa bavím s ľuďmi, ktorí zažili veci, ktoré stoja za rozprávanie, tak si uvedomujem, aké je dôležité poznať aj to, čo je niekedy trošku bolestivé sledovať, ale toto je realita.

Svet je veľmi kruté miesto, kde jedna vec požiera druhú a každá vec tu má svoj dôvod. Keď počuješ, čo boli schopní ľudia v živote podstúpiť, tak väčšina našich dnešných problémov sa nejaví ani ako problém.

Aká bola tvoja motivácia začať nahrávať v USA podcast? 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá