Z bazénu vytvorili akvárium pre ľudí. Tieto špeciálne stavby by na Slovensku boli trhák

  • Mať veľký dom so záhradou a bazénom je snom množstva Slovákov
  • Tieto architektonické skvosty ti však dokážu, že obyčajný bazén je prežitok
  • Mať veľký dom so záhradou a bazénom je snom množstva Slovákov
  • Tieto architektonické skvosty ti však dokážu, že obyčajný bazén je prežitok

Vyzerá ako obrovské akvárium, no jeho využitie je úplne iné. Na to, aby si mal bazén, nemusíš mať záhradu. Stačí ti šikovný architekt a peniaze vo vrecku. Ak týmto disponuješ, ani sa nenazdáš a jednu zo stien tvojho domu môže tvoriť nádherný priestor plný vody len pre teba. Pozri si unikátne stavby, ktoré prinášajú futuristické riešenie sna množstva Slovákov.

Jellyfish House

Jedným zo špeciálnych architektonických bazénových počinov je tento Jellyfish House. Jeho skvostom je strešný bazén s presklenými podlahovými konzolami vedľa vstupu do domu v španielskej Marbelle z produkcie Wiel Arets Architects. Veľký bazén obkolesuje terasa s priamym výhľadom na Stredozemné more ponad okolité domy.

Objekt je špeciálny hlavne tým, že sa pod bazénom nachádza letná kuchyňa, z ktorej je umožnený pohľad na plavcov v ňom, informuje Arch Daily.

 

Casa Caja Tropical

Kombinácia surového materiálu a prírody, pralesa a najmodernejšej architektúry. Taká je Casa Caja Tropical, ktorá leží v malajzijských trópoch v Kulama Lumpur. Autorom je štúdio WHBC Architects. Perforovaná konštrukcia umožňuje vysokú cirkuláciu vzduchu a zároveň vytvára a sprístupňuje tieň obyvateľom tohto skvostu.

Otvorený priestor slúži ako prirodzená termoregulácia, ktorá zabezpečuje komfort a pohodlie. Množstvo línií a variácií vizuálne rozbíja priestor, čím napomáha vnímaniu jeho kapacity vytvorenej zo súladu moderných prvkov a použitých materiálov.

architektúra bazén
zdroj: Plataformaarquitectura/casa-caja-tropical

Sardinera

Neobyčajné plavecké „akvárium“ má pre teba pripravený aj Sardinera House lokalizovaný v Španielsku, ktorého fotografie zhotovila Mariela Apollonio. Jeho autorom je architekt Ramon Esteve. Dom Sardinera sa rozprestiera na vrchole svahu lemovaného mysom, ktorý vchádza do mora v zátoke s tyrkysovými vodami. Okrem ekologických riešení, zachytávania dažďovej vody a iných výdobytkov je jeho súčasťou aj bazén vložený do jednej zo stien domu, ktorý môžeš vidieť na fotografii.

B House

Strešný bazén je ústredným bodom Casa B, betónového domu, ktorý spoločnosť Architrend Architecture umiestnila na terasu v tradičnom prímorskom štýle na Malte. Bazén je viditeľný z úrovne ulice cez presklenú stranu, ktorá je ohraničená štvorcovým betónovým útvarom, zatiaľ čo jeho sklenené dno umožňuje obyvateľom pozorovať kúpajúcich sa z vnútornej strany vstupnej haly domu, informuje Dezeen.

architektúra bazén
zdroj: Dezeen/swimming-pool-design-houses

Rucker’s Hill House

Studio Bright sa môže pochváliť nádherným austrálskym projektom Rucker’s Hill House. Ten stojí na hrebeni kopca Ruckers Hill a vďaka Studio Bright bol obnovený a rozšírený o nové obytné priestory v samostatnom zadnom záhradnom pavilóne. Nájdeš v ňom krásnu záhradu, ale aj slnečný a špeciálny bazén v architektonicky veľmi jasnom minimalistickom štýle, ktorý v kombinácii s tyrkysovou vodou pripomína vizualizácie dovolenkových rezortov, informuje Studio Bright.

Zdroje: Studi Bright, Dezeen, Arch Daily, Plataforma Arquitectura

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech