Z bratislavského letiska bude za teplom lietať nová spoločnosť

  • Bratislavské letisko chce tento rok prekročiť hranicu 2,2 milióna vybavených cestujúcich
  • Pomáhajú akciové letenky, stúpajúca popularita travel bloggerov, ale aj príchod nových leteckých spoločností
pexels-photo-723240
Pexels
  • Bratislavské letisko chce tento rok prekročiť hranicu 2,2 milióna vybavených cestujúcich
  • Pomáhajú akciové letenky, stúpajúca popularita travel bloggerov, ale aj príchod nových leteckých spoločností

Letisko M. R. Štefánika informovalo, že z neho pribudnú priame lety do Larnaky na ostrove Cyprus. Už od 1. júna 2019 bude pravidelné lety z Bratislavy do Larnaky s frekvenciou dvakrát týždenne prevádzkovať letecká spoločnosť Cyprus Airways a nový dopravca na bratislavskom letisku bude naše hlavné mesto spájať s prístavným mestom na juhovýchode Cypru každý utorok a sobotu.

Nová spoločnosť bude z Bratislavy lietať už od 1. júna do 28. septembra budúceho roka a na svojich pravidelných linkách ponúkne cestujúcim dva typy leteniek – Basic a Flex. Letisko upresnilo, že letenka typu Flex ponúkne služby navyše, akými sú podaná batožina s hmotnosťou 23 kg, možnosť výberu sedadla v lietadle, aj dve príručné batožiny – menšia kabelka či batoh a príručná batožina s hmotnosťou 10 kg a rozmermi 55x40x20 cm. V letenke typu Basic budú mať cestujúci zarátanú podanú batožinu s hmotnosťou 10 kg a rozmermi 55x40x20 cm, ktorá bude umiestnená v podpalubí, aj menšiu dámsku kabelku či batoh, ktorú si môžu vziať so sebou na palubu.

Letisko láme rekord za rekordom

Popularita cestovania (najmä toho s prívlastkom low cost) vzrástla obrovskou rýchlosťou, a aj to sa podpísalo nad výbornými výsledkami našich letísk. Okrem toho, že zatiaľ čo minulý rok sa bratislavskému letisku podaril výborný výsledok, 1,9 milióna vybavených cestujúcich, tento rok hranicu 2 miliónov stihli prekročiť už v októbri.

Okrúhlu hranicu 2 000 000 vybavených pasažierov na odlete a prílete sa podarilo letisku prekročiť doposiaľ len dvakrát v histórii – v rokoch 2007 a 2008. Tento rok sme hranicu dvoch miliónov cestujúcich prekročili už 29. októbra a dúfame, že sa rekord z roku 2008 – 2 218 545 cestujúcich – podarí do konca roka ešte prekonať. Dosiahli by sme tak najvyšší počet vybavených cestujúcich od vzniku letiska v roku 1951, teda za posledných 67 rokov,“ informoval predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

V tejto zimnej sezóne bude fungovať rekordných 31 pravidelných liniek, no a rekordy padali aj počas dovolenkovej sezóny. V auguste 2018 vybavilo spolu na prílete a odlete 341 430 cestujúcich, čo predstavuje najvyšší počet cestujúcich v auguste od vzniku letiska.

Z chuti Slovákov cestovať sa však teší aj Letisko Košice, na opačnej strane našej krajiny. To totižto zaznamenalo taktiež dôležitý míľnik a tento rok stihlo vybaviť už 500-tisíc cestujúcich.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech