Z bratislavského Primaciálneho paláca miznú plasty. Vallo zavádza ekologické opatrenia

  • Zatiaľ čo Ivan Nesrovnal ekologickú otázku riešil veľmi okrajovo, súčasný primátor Matúš Vallo sa jej vo veľkom venuje
  • Predošlý dodávateľ cateringu sa zmenil a tak už viac plastové fľaše na stoloch poslancov neuvidíš
TASR
  • Zatiaľ čo Ivan Nesrovnal ekologickú otázku riešil veľmi okrajovo, súčasný primátor Matúš Vallo sa jej vo veľkom venuje
  • Predošlý dodávateľ cateringu sa zmenil a tak už viac plastové fľaše na stoloch poslancov neuvidíš

Novou dodávateľskou firmou, s ktorou bratislavské mestské zastupiteľstvo uzatvorilo zmluvu na jeden rok, je chránená dielňa Manna. S ňou mesto podpísalo zmluvu začiatkom júna, informoval o tom portál Bratislavské noviny.

Dlhé rokovania poslancov sú spojené s neustálym prísunom jedla a nápojov. Prednedávnom sa však na magistráte uskutočnila veľmi vzácna zmena, ktorá je krokom nielen k životnému prostrediu, ale vo veľkom poukazuje aj na občiansku zodpovednosť. Viditeľným krokom vpred bola schôdza posledného mestského zastupiteľstva, kde už pred primátorom, ale aj samotnými poslancami stáli sklenené fľaše s vodou.

Spoločenská zodpovednosť verzus ekológia

Chránená dielňa, Agentúra Manna, bola voľbou číslo jeden. V hre však boli ďalšie firmy. Zero-waste hospodárenie sa javí ako veľmi funkčný a pokrokový plán.

zdroj: Aj takto vyzeralo občerstvenie počas rokovaní v Primaciálnom paláci. FOTO: TASR/Dano Veselský

Mesto sa v rámci plnenia zaviazalo k tomu, aby sa vo fľašiach nachádzala voda a týmto spôsobom bol prezentovaný ekologický rozmer karáf.

Pri zabezpečovaní cateringu sme využili možnosť, ktorú nám ponúka aj zákon o verejnom obstarávaní a zadali sme túto zákazku chránenej dielni, ako podporu spoločensky/sociálne zodpovedného obstarávania, čo dáva väčšiu šancu, aby sa aj zdravotne postihnuté a inak znevýhodnené osoby mohli podieľať na plnení zákaziek. Tento catering na zasadnutia Mestskej rady a Mestského zastupiteľstva nám preto zabezpečuje chránená dielňa Agentúra MANNA, s.r.o.,“ informoval hovorca magistrátu Peter Bubla.

Mesto sa v rámcovej dohode o poskytovaní služieb s Agentúrou Manna dohodlo, že služby budú poskytované na základe objednávok.

Na pravidlá, podmienky a nadviazanie spolupráce sme sa pýtali konateľov Agentúry Manna, článok budeme o ich odpovede aktualizovať.

Bude to drahšie ako občerstvenie od známej značky?

Výberové konanie prebehlo a firmy boli prísne posudzované. Jeden z konateľov spoločnosti Agentúry Manna s.r.o. pre Startitup uviedol, že museli zverejniť cenník, kompletnú ponuku a na konkrétnych podmienkach sa dohodli na základe neskorších stretnutí.

Mesto Bratislava zvažuje ekologické riešenia v rámci dlhodobého udržateľného spôsobu fungovania. Pohnútky, ktoré vychádzajú zo strany mesta a samotné mesto, sú aj vzorom, sú inšpiráciou pre bežného občana.

Na vyjadrenie hovorcu bratislavského magistráty ohľadom sumy za nové cateringové služby čakáme.

Zdroje: Bratislavskenoviny.sk, zverejnovanie.bratislava.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech