Z Bratislavy bude po rokoch opäť premávať vlak do Rajky a Győru

  • Cestovanie k našim južným susedom bude čoskoro o čosi ľahšie.
gyorocllage
unsplash.com, blog.kudoybook.com
  • Cestovanie k našim južným susedom bude čoskoro o čosi ľahšie.

Stále viac pribúda ľudí, ktorí pravidelne pendlujú nielen medzi Slovenskom a Rakúskom, ale aj Maďarskom. Ministerstvo dopravy sa tak už na začiatku tohto roka rozhodlo podporiť dopravu novým medzinárodným vlakovým spojom a po 10 rokoch obnoviť trasu Petržalka – Rajka – Győr. Do týchto miest sa dalo doteraz vlakom dostať len prestupom v Rakúsku a tento spoj bol časovo neefektívny.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Už od 10. decembra však začne platiť nový grafikon, ktorý ponúkne 10 spojov v oboch smeroch, a to v čase najväčšej špičky ráno a poobede, keď sa ľudia najčastejšie presúvajú z domu do práce a naopak. Mnohým ľuďom to nepochybne uľahčí život, pretože nebudú musieť trčať v zápchach, ale môžu zvoliť rýchlu a pomerne komfortnú cestu osobným vlakom. V predvianočnom období možno stihneš toto spojenie využiť aj kvôli vianočným trhom v Győri.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Podľa ministerstva išlo o veľmi lacné riešenie, ktoré štátnu kasu neochudobnilo o milióny. Dopravu na maďarskej strane trasy totiž zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV. Pre vznik nového vlakového spoja tak stačilo predĺžiť už existujúce železničné spojenie. Pozitívom je tiež možnosť potiahnuť trasu v budúcnosti až do Budapešti a vyjsť tak cestujúcim ešte viac v ústrety.

zdroj: aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech