Z Bratislavy odišla do Partizánskeho. Tu tvorí dizajnové kúsky s odkazom na históriu mesta

  • Zuzana a Lukáš tvoria pod vlastnou značkou PART
  • Dizajn a spracovanie produktov vymýšľajú a realizujú v Partizánskom 
  • Po šatách, kabelkách a ruksakoch prišli aj s novinkou v podobe „korkáčovej" obuvi
BeFunky-collage (2)
madebypart.com
  • Zuzana a Lukáš tvoria pod vlastnou značkou PART
  • Dizajn a spracovanie produktov vymýšľajú a realizujú v Partizánskom 
  • Po šatách, kabelkách a ruksakoch prišli aj s novinkou v podobe „korkáčovej" obuvi

Dizajnérka Zuzana Kubánová vyštudovala textilný dizajn na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde si v piatom ročníku zvolila tému budovania značky. Na konci semestra predstavila malú kolekciu, ktorá sa rýchlo vypredala.

Zo študentského projektu vzniklo reálne zamestnanie, vďaka čomu neskôr založila vlastnú značku PART. Od rušnej Bratislavy si dala pauzu a svoju tvorbu presunula do mesta Partizánske.

Značku PART tvoria jednoduché a kvalitne spracované remeselné výrobky a jej názov odkazuje na históriu a tradíciu mesta Partizánske, kde návrhy aj vznikajú.

Vyzretejšia značka vďaka bohatým skúsenostiam

Zuzana predtým pracovala pre značku Popular, kde navrhovala tašky s autorskou sieťotlačou. Jej vlastná značka je vyzretejšia, najmä čo sa týka remeselného spracovania a skúseností. Spolupracuje na nej s priateľom Lukášom, ktorý má vyštudovaný dizajn obuvi a doplnkov.

Mám svoj ateliér, preto viem veľmi rýchlo nový nápad previesť do prototypu. Produkt potom skúšam s Lukášom, alebo ho otestuje niekto z našich kamarátov. „Vychytajú sa ‚muchy’ a následne sa vyrobí finálny kus. Ten buď zaujme a zaradí sa do kolekcie, alebo sa možno k nemu vrátime neskôr a prepracujeme ho,“ objasnila Zuzana.

Najprv pohodlie, až potom dizajn

Okrem šiat, kabeliek a ruksakov začala ponúkať aj kvalitné prepracované sandále. S výrobou „korkáčov“ prišiel jej priateľ. Najprv hľadali kvalitné prírodné materiály. Potom vznikol dizajn a neskôr sa doladili ostatné detaily, ktorými sú sandále zaujímavé. Prvoradé bolo, aby boli sandále pohodlné. Zvršok je vyrobený z kvalitnej prírodnej usne, ktorá zmäkne a prispôsobí sa nohe. Korkáče sú anatomicky tvarované, pričom podošva je z prírodného kaučuku. Vyrábajú ich ručne v limitovanom množstve.

„Nesledujem veľmi trendy a ani ponuku v obchodoch. Mám svoje obľúbené značky, ktoré si rada pozriem na Instagrame, ale veci si robím podľa seba a vlastných potrieb. Tak vznikli aj ‚korkáče’ a momentálne už testujeme príručné batohy do lietadla. Snažím sa robiť praktické a kvalitné produkty. Sme malá značka, peniaze investujeme skôr do kvality materiálov a remeselného spracovania ako do reklamy, to je možno hlavný rozdiel. Kvalita je pre nás veľmi dôležitá,“ doplnila Zuzana.

Svoju značku sa snažia propagovať na rôznych dizajn marketoch. Osobný prístup však podľa Zuzany funguje najlepšie. „Zákazníci si radi veci vyskúšajú, ohmatajú a čoraz častejšie ich zaujíma ako a kde veci vznikajú,“ vysvetľuje.

Jej cieľom je, aby sa o produktoch dozvedali ľudia skôr na odporučenie od spokojných zákazníkov. Na propagáciu využíva najmä sociálne siete a do reklamy investuje veľmi málo. Všetky výrobky môžu ľudia nájsť na Sashe alebo sa s nimi stretnúť na nejakom markete.

Čo chystá značka PART do budúcna?

Zuzana a Lukáš plánujú robiť viac celousňových doplnkov či zaradiť niektoré obľúbené kabelky aj do stálej ponuky. Väčšiu pozornosť dostane i kolekcia korkáčov a celková grafická prezentácia značky.

zdroj: madebypart.com, sashe.sk 

Najnovšie videá

Trendové videá