Z Bratislavy rovno do exotického raja. Už vo februári môžeš z bratislavského letiska poletieť do tejto krajiny

  • Z Letiska Bratislava sú od februára v pláne nové lety
  • Ide o destináciu, ktorá poteší mnohých Slovákov
dr
Instagram/jonawerdsbr | Instagram/dominicanrepublic
  • Z Letiska Bratislava sú od februára v pláne nové lety
  • Ide o destináciu, ktorá poteší mnohých Slovákov

Cestovanie na vlastnú päsť je v súčasnej dobe veľmi komplikované a ani sa neodporúča, dostupné sú však stále dovolenky sprostredkované cez cestovné kancelárie, ktoré sú zodpovedné aj za dodržiavanie najprísnejších epidemiologických opatrení a za testovanie. Ak sa rozhodneš vycestovať takýmto spôsobom, máme pre teba skvelú správu.

Z Bratislavy až do Dominikánskej republiky

Novinkou počas zimnej sezóny sú priame charterové lety bez medzipristátia z letiska v Bratislave do letoviska Punta Canta v Dominikánskej republike. Na objednávku cestovných kancelárií ich bude od 12. februára do 24. marca zabezpečovať z bratislavského letiska nový dopravca Corendon lietadlom typu Boeing 767.

Cestovné kancelárie okrem toho predávajú aj dovolenky s odletom z Bratislavy počas jarných prázdnin do emirátu Ras al Khaimah v Spojených arabských emirátoch či na Kapverdy.

zdroj: Unsplash/Justin Aikin

Pri letoch však stále počítaj s obmedzeniami

Ako informuje bratislavské letisko, z dôvodu epidemiologickej situácie vo Veľkej Británii a Írsku nebude dopravca Ryanair do konca marca zabezpečovať prílety do Bratislavy z Londýna-Stanstedu, Manchesteru a Dublinu a odlety do týchto destinácií.

Lety od dnes obmedzuje aj dopravca WizzAir. Po dnešnej poslednej rotácii letu do Londýna a z neho plánuje opäť obnoviť lety do Londýna až od 10. februára.

Keďže Ryanair zabezpečoval počas zimného letového poriadku lety z Letiska M. R. Štefánika len do troch spomínaných destinácií, do konca marca, kedy sa v letectve zmenou času prechádza zo zimného na letný letový poriadok, dopravca Ryanair z letiska v Bratislave lety zabezpečovať nebude.

Dovolenka snov: Konečne môžeš vidieť Titanic na vlastné oči, bežný Slovák na to zarobí za 8 rokov

Wizz Air má v pláne od 10. februára obnoviť lety do/z Londýna-Lutonu a od začiatku marca aj do Kyjeva-Žuljany, bulharskej Sofie a Skopje v Severnom Macedónsku a z nich do Bratislavy. Obaja dopravcovia plánujú lety do ďalších destinácií obnoviť od konca marca 2021, od začiatku letného letového poriadku.

Naďalej môžu využiť cestujúci z Bratislavy pravidelnú linku dopravcu Air Cairo do egyptskej Hurghady, ktorá je v prevádzke každý piatok, a aj novú pravidelnú linku do Štokholmu slovenskej leteckej spoločnosti AirExplore s frekvenciou dvakrát mesačne, každú druhú nedeľu. Od 6. februára obnoví lety do Dubaja a z neho dopravca flydubai, a to 1 x týždenne.

Zdroj: TS Letisko Bratislava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech