Z chalana z Liptova sa stal mediálny magnát. Teraz mu hrozí doživotie, z televízie si mal spraviť „zmenkáreň“

  • Pavol Rusko vyštudoval žurnalistiku a písal o športe, teraz mu hrozí doživotie
  • Začiatkom roka bol za falšovanie zmeniek odsúdený na 19 rokov odňatia slobody
Pavol Rusko
TASR/Jakub Kotian
  • Pavol Rusko vyštudoval žurnalistiku a písal o športe, teraz mu hrozí doživotie
  • Začiatkom roka bol za falšovanie zmeniek odsúdený na 19 rokov odňatia slobody

Už je to takmer rok, čo Pavol Rusko prišiel na súdne pojednávanie so zalepenými očami a ospravedlnenkou od doktora Liptáka v ruke. Jeho fotky obleteli Slovensko a stali sa terčom mnohých vtipov. Za vrchol jeho „slávy“ sa to však považovať nedá a to ani zďaleka. Pavol Rusko bol riaditeľom televízie a neskôr aj ministrom.

Práve toto obdobie, ktoré sa navonok javilo ako jeho najúspešnejšie, bolo plné káuz, ktoré vyplávali na povrch až neskôr.

12. januára 2021 potvrdil Najvyšší súd rozsudok Špecializovaného trestného súdu a odsúdil Pavla Ruska na 19 rokov odňatia slobody. O prepustenie mohli spolu s Marianom Kočnerom požiadať až po 14-tich rokoch. Pavol Rusko bol však obvinený aj z prípravy vraždy. Jeho život sa tak práve točí len okolo súdov.

zdroj: TASR/Pavol Zachar

Športový redaktor a predseda Socialistického zväzu mládeže

Pavol Rusko sa narodil 20. augusta 1963 v Liptovskom Hrádku. V roku 1981 začal študovať žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Štúdium ukončil v roku 1987. Už počas štúdia pôsobil v Československej televízii v Bratislave a taktiež pracoval ako športový redaktor. Zároveň bol predsedom Socialistického zväzu mládeže.

V roku 1989 sa dostal do Slovenskej televízie, kde pôsobil ako vedúci odboru výskumu programu, vedúci vysielacieho centra a námestník ústredného riaditeľa. Generálnym riaditeľom a spolumajiteľom TV Markíza sa stal v roku 1995 a v roku 2000 sa stal predsedom rady majiteľov STS Markíza. 

Známy je aj ako politik, ktorý v roku 2001 založil stranu Aliancia nového občana, ktorej predsedom bol 7 rokov. V rokoch 2003 až 2005 pôsobil na poste podpredsedu vlády a ministra hospodárstva. Z funkcie ministra hospodárstva bol odvolaný na návrh vtedajšieho predsedu vlády Mikuláša Dzurindu. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Pravda, YouTube, SME, Trend, aktuality, Denník N, TV Markíza, Noviny, Pluska, TASR, SME, topky, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie