Z detskej izby vybudoval drogové impérium, denne zarobil státisíce. Tínedžera potopila banálna chyba

  • Maximilian Schmidt je dnes známy hlavne pod prezývkou „Shiny Flakes“
  • Obrovské drogové impérium riadil zo svojej malej detskej izby
  • Aký je vlastne príbeh násťročného drogového baróna?
drogy, Maximilian Schmidt
Maximilian Schmidt, Unsplash/Raimond Klavins, YouTube/Netflix/Reprofoto
  • Maximilian Schmidt je dnes známy hlavne pod prezývkou „Shiny Flakes“
  • Obrovské drogové impérium riadil zo svojej malej detskej izby
  • Aký je vlastne príbeh násťročného drogového baróna?

Keď v nemeckom Lipsku rozbehol jedno z najväčších drogových impérií vôbec, bol len tínedžerom. Reč je o Maximilanovi Schmidtovi, ktorý biznis odštartoval vo svojej detskej izbe. Príbeh tohto muža je natoľko zaujímavý, že Netflix o ňom natočil dokumentárny film. Volá sa Shiny Flakes: The Teenage Drug Lord a autenticky opisuje celý Maximillianov príbeh.

V roku 2015 ho úrady zatkli a v jeho izbe našli viac ako 100 kíl drog, od marihuany a kokaínu až po pervitín a extázu. Toto je príbeh o jednom z najväčších drogových barónov v histórií Nemecka.

Začiatky jeho kariéry

Všetko to začalo ešte počas roku 2013, kedy mal Maximilian Schmidt iba 18 rokov. Ako tínedžer nebol veľmi spoločenský, a tak väčšinu času trávil vo svojej malej detskej izbe. V dome žil so svojou matkou a nevlastným otcom, ktorí oňho neprejavovali takmer žiaden záujem, ako uvádza portál Distractify.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Maximilian Schmidt (@maximilianschmidtofficial)

Maximilian trávil množstvo času za počítačom, a tak sa dal jedného dňa do reči s anonymom, ktorý mal prezývku „dummes schwein“. Za celú noc prebrali množstvo tém, no nakoniec sa dostali k drogám, o ktorých Maximilian v tom čase ešte nič netušil.

Ako zvedavý a znudený tínedžer začal skúmať, aký je online trh s drogami, čo všetko ilegálne stránky ponúkajú, akých majú dodávateľov, ako sú produkty doručené a podobne. Vtedy však ešte ani on sám nemohol vedieť, že jeho doména s drogami bude tou najvyhľadávanejšou vôbec.

Postupom času prišiel Maximilian na to, že predávať drogy v online priestore je neuveriteľne jednoduché, a preto si založil vlastnú už spomínanú doménu s názvom „shiny flakes“.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Shiny Flakes: The Teenage Drug Lord, Distractify, The Cinemaholic, DW, Vice

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá