Z dodávky spravili karavan, s ktorým precestovali svet. Martin a Claudia doň vliali 45-tisíc eur

  • Travelblogeri Martin a Claudia Juríčkovci sa spoznali pred rokmi v Nemecku
  • Kúpili si dodávku, prerobili ju na karavan so sprchou a vyrazili na cesty Európou a Áziou
Slovak german couple
Slovak German Couple Martin Juríček
  • Travelblogeri Martin a Claudia Juríčkovci sa spoznali pred rokmi v Nemecku
  • Kúpili si dodávku, prerobili ju na karavan so sprchou a vyrazili na cesty Európou a Áziou

Slovák Martin Juríček a jeho manželka, Nemka, Claudia Juríčková si spolu pred niekoľkými rokmi kúpili dodávku, prerobili si ju na obytný karavan a vyrazili na cesty po Európe a Ázii. Martin je bývalý hokejista a Claudia pracovala v detskom domove.

O nejaký čas si založili svoj vlastný cestovateľský blog – Slovak German Couple, na ktorom spolu tvoria cestovateľský obsah. Martinovou úlohou je fotografovanie a videomaking. Claudia na blog prispieva článkami a okrem toho píše aj posty na sociálne siete.

V rozhovore nám prezradili, aká bola ich spoločná cesta za vysnívaným životným štýlom. Opísali nám, ako si prerobili dodávku na obytný karavan, a povedali aj koľko ich to celé stálo, ktoré krajiny sú ich najobľúbenejšie, a aj to ako prebiehalo ich prvé stretnutie, pri ktorom sa museli popasovať s jazykovou bariérou.

  • Kde žijú mimo dodávky?
  • Koľko vrazili do prerábky vanu?
  • Ako prebiehajú ich spolupráce?
  • Aká je reálna práca travel blogerov?

Kedy vznikol prvý impulz k tomu, že si kúpite dodávku a precestujete svet? Koho to bol nápad?

Naša úplne prvá cesta bol 4-mesačný backpacking naprieč Áziou v roku 2019. Rok na to sme sa chceli vrátiť na Maldivy a na Srí Lanku, ale zasiahla korona. Počas tohto neistého obdobia, kedy sme nevedeli, čo bude s leteckou dopravou, sme sa rozhodli našetriť peniaze, kúpiť si dodávku a prerobiť ju na obytné vozidlo.

Žijete v dodávke alebo máte nejakú základňu, či už na Slovensku alebo v Nemecku, ktorú považujete za domov?

Momentálne sa nachádzame v našom byte v Nemecku, no väčšinu času trávime na cestách. Počas covidu sme necestovali takmer vôbec a dodávku sme dokončili až v apríli 2022. Následne sme obaja dali výpoveď v práci a na jar sme s dodávkou precestovali Dánsko a Poľsko.

V lete sme sa vzali a trávili sme nejaký čas na Slovensku. Počas tohto obdobia sa nám zároveň na dodávke pokazil solárny panel a tak sme nejaký čas cestovali leteckou dopravou. Tento rok sa chystáme opäť vyraziť na cesty na Sicíliu, do Grécka, Turecka a tiež do severských krajín.

Ako prebiehala prerábka dodávky na van? Koľko stála počiatočná investícia do vášho sna?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: Slovak German Couple

Najnovšie videá

Trendové videá