V srdci Slovenska horela nemocnica, dym bolo vidieť kilometre ďaleko. Dôvod katastrofy hasiči ihneď vypátrali

  • Príčinou požiaru bol podľa hasičov elektrický skrat
  • Približne po dvoch hodinách sa požiar podarilo dostať pod kontrolu, strecha však zhorela do tla
Nemocnica Ružomberok
TASR/HaZZ, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
  • Príčinou požiaru bol podľa hasičov elektrický skrat
  • Približne po dvoch hodinách sa požiar podarilo dostať pod kontrolu, strecha však zhorela do tla

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku horela. Plamene zachvátili strechu zdravotníckeho zariadenia krátko pred 11. hodinou, informoval lokálny portál Liptov112

Televízia Markíza dodala, že požiar má byť lokalizovaný na streche chirurgického pavilónu. Hneď po vypuknutí požiaru mali začať pacientov evakuovať a prevážať do okolitých nemocníc. Nikomu sa nič nestalo, ubezpečil minister zdravotníctva.

Všetci vyviazli bez zranení

Do ružomberskej nemocnice včera po požiari prišiel osobne aj náš minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ten verejnosť informoval o tom, že sa nikomu nič nestalo a že pacienti, ktorí boli v horiacej časti nemocnice, boli hneď premiestnení.

Bol som informovaný, že do 50 pacientov nemocnica presunula na iné oddelenia a do okolitých nemocníc. Ďakujem všetkým za okamžitú reakciu a zásah, vďaka čomu sa predišlo zraneniam či zdravotným komplikáciám v dôsledku šíriaceho sa ohňa, a tak pacienti ako aj personál nemocnice vyviazol bez zranení,“ povedal Lengvarský.

Kvôli škodám rušia operácie

Vzhľadom na rozsah poškodenia nemocnica informovala, že musia pozastaviť plánované operácie na klinikách chirurgie, neurochirurgie, cievnej chirurgie, ortopédie a úrazovej chirurgie. Práve tých sa totiž požiar dotkol, operovať nebudú najbližších 48 hodín.

Pacientov, ktorí v týchto dňoch mali naplánovaný výkon, bude nemocnica informovať o ďalšom postupe.

MINISTER LENGVARSKÝ V RUŽOMBERKU: VĎAKA OKAMŽITÉMU ZÁSAHU SA PREDIŠLO ZRANENIAM A ZDRAVOTNÝM KOMPLIKÁCIÁM Minister…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Sunday, October 17, 2021

Minister Obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti informoval, keď bol požiar pod kontrolou. Už vtedy potvrdil, že nikto z personálu ani z pacientov nebol zranený. 

Požiar strechy Ústrednej vojenskej nemocnice sa tak krátko pred 16.30 h podarilo definitívne uhasiť. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová. Hasiči sa tak po zbalení techniky a vecných prostriedkov presunú späť na svoje základne, informuje SITA.

Mesto Ružomberok dnes požiar Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica držím palce. 😭🚒🔥

Posted by Mich Ell Formulaone on Sunday, October 17, 2021

Web RK Magazín informuje, že hoci oheň na streche vypukol okolo 11.00 h, hasičov do nemocnice volali už skoro ráno približne o siedmej. Dôvodom bol dym vychádzajúci zo šatní.

V nedeľu, približne o 7.30 h vypukol v podkroví chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice SNP – FN v Ružomberku požiar. Podľa doterajších zistení bol príčinou elektrický skrat. Požiar bol lokalizovaný a uhasený, avšak približne po dvoch hodinách došlo znovu k vznieteniu,“ upresnila pre TV Markíza hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

VO VOJENSKEJ NEMOCNICI VYPUKOL POŽIAR Vo vojenskej nemocnici horí. Zo záberov, ktoré obyvatelia uverejnili na…

Posted by RK Magazín on Sunday, October 17, 2021

Správu aktualizujeme.

Zdroje: Liptov112, TVMarkíza, SITA, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie