Z hotelov sa už nekradnú len župany či papuče. Toto sú tie najbizarnejšie ukradnuté veci

  • Prieskum zahŕňal 1157 4 a 5 hviezdičkových hotelov
  • Pomerne častou vecou sa pri krádeži stáva napríklad matrac či kávovar
  • Aké sú tie najbizarnejšie ukradnuté predmety?
BeFunky-collage-2
Pexels
  • Prieskum zahŕňal 1157 4 a 5 hviezdičkových hotelov
  • Pomerne častou vecou sa pri krádeži stáva napríklad matrac či kávovar
  • Aké sú tie najbizarnejšie ukradnuté predmety?

Málokoho asi prekvapí, keď si hostia z päťhviezdičkového hotela odnesú kúpaciu čiapku, minišampón či papuče. Nový prieskum recenzenta hotelov a kúpeľov Wellness Heaven ale prichádza s informáciou, že pribúdajú hostia, ktorým sa z luxusných hotelov podarí ukradnúť aj objemnejšie predmety, píše o tom ČTK.

Pomerne častá v ich repertoári bola krádež matracov, zlodeji ale nepohrdli ani kávovarom a jeden hosť francúzskeho hotela sa dokonca pokúsil ukradnúť vypchanú hlavu diviaka, informoval spravodajský web CNN.

Okrem županov či uterákov sa kradnú aj televízory

Prieskum zahŕňal 1157 štvor a päťhviezdičkových hotelov. Štyridsaťdeväť z nich muselo v uplynulých dvoch rokoch riešiť krádež matracov, v niektorých prípadoch aj viackrát, uviedol výkonný riaditeľ Wellness Heaven Tassilo Keilmann. Hotelieri sa mu zverili, že väčšina krádeží matracov sa stala v noci.

„Povedali mi, že sa to väčšinou stáva v noci, keď má recepcia zatvorené, keď tam nikto nie je. Niektoré hotely majú záznamy z bezpečnostných kamier, na ktorých je vidieť, ako matrac prevážajú vo výťahu,“ povedal Keilmann.

Najčastejšie hostia podľa prieskumu, do ktorého boli zapojené prevažne ázijské a európske hotely, kradnú uteráky, župany, vešiaky či perá. Pokúsili sa ale odcudziť aj objemnejšie a drahšie predmety, akými sú televízia, kávovary, umelecké diela či tablety.

„To ma celkom prekvapilo, pretože hotel môže pomerne jednoducho zistiť, kto to ukradol. Chyžná po odchode izbu prehliadne a dá sa ľahko spoznať, keď hosť ukradne televíziu či matrac,“ poznamenal Keilmann.

Hotely krádeže taja, pretože nechcú prísť o prestíž

Zatiaľ čo mnoho štvorhviezdičkových hotelov začalo predmety označovať, aby sa spustil alarm, keď sa ich niekto pokúsi prepašovať z hotelového komplexu, v päťhviezdičkových zariadeniach sa táto praktika veľmi neuplatňuje. Zároveň je podľa Keilmanna menej pravdepodobné, že päťhviezdičkový hotel ohlási krádež polícii či konfrontuje páchateľa. Päťhviezdičkové hotely takto postupujú preto, lebo nechcú byť spájané s kriminalitou, myslí si Keilmann.

zdroj: unsplash.com

Do prieskumu Wellness Heaven sa zapojilo 634 štvorhviezdičkových a 523 päťhviezdičkových hotelov a typ zlodejskej klientely, s ktorou sa potýkali, sa veľmi líšil. Kým päťhviezdičkové hotely častejšie riešili krádeže televízorov, tabletov a matracov, hostí štvorhviezdičkových zariadení viac zaujímali batérie či diaľkové ovládače.

K pozoruhodnějším prípadom patrí pokus o krádež vypchatej hlavy diviaka z francúzskeho hotela. Personál hosťa pri krádeži pristihol, nakoniec trofej odkúpili jeho priatelia a dali mu ju ako svadobný dar. Anglický hotel pre zmenu riešil krádež, ktorá skôr pripomínala kanadský žart. Hosť si totiž odniesol čísla z dverí a prišlo sa na to až vo chvíli, keď ďalší zákazník nemohol nájsť svoju izbu.

Zdroje: ČTK, CNN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK