Z jediného produktu vyrobila úspešný biznis, ktorý sa stal hitom: Ešte ani raz som si nezaplatila reklamu

  • Do svojho obchodu zháňala produkt, ktorý nevedela nájsť, a tak objavila dieru na trhu
  • Jemnô je na scéne už 5 rokov a zákazky mu iba pribúdajú
  • Do svojho obchodu zháňala produkt, ktorý nevedela nájsť, a tak objavila dieru na trhu
  • Jemnô je na scéne už 5 rokov a zákazky mu iba pribúdajú

Ak si si myslel, že na biznis potrebuješ veľký vstupný kapitál a komplikovanú ponuku, tento príbeh ťa presvedčí o opaku. Barbora Moravčíková je autorkou jednej z úspešných slovenských značiek, ktoré sú postavená na jedinom produkte. Objavila dieru na trhu a z hobby v podobe výroby sviečok sa stala jej hlavná pracovná činnosť. 

„V čase, keď som so sviečkami začala, mala som už rozbehnutý e-shop a kamennú predajňu zameranú na prírodnú kozmetiku. Okrem kozmetiky som mala v ponuke aj rôzne ekologické doplnky. Sviečky, ktoré by som zaradila do ponuky, neboli na trhu. Ale spočiatku to bolo naozaj len o tom, vyplniť si čas. Mať niečo tvorivé, zamestnať si hlavu, ruky a oddýchnuť si,“ hovorí Barbora o vzniku značky Jemnô.

  • Čím sú špeciálne sviečky Jemnô
  • Prečo Barbora nedala za 5 rokov ani cent do reklamy
  • Ako vznikajú vône a nové kolekcie

Trh si značku okamžite osvojil

Myšlienka vytvoriť zo záľuby značku prišla postupne. Nakoľko trh neponúkal, čo Barbora hľadala, rozhodla sa vytvoriť si produkt sama. Spočiatku ho chcela predávať len vo svojej predajni, ktorú vedie dodnes. „Nakoniec ma oslovilo pár obchodíkov s podobným zameraním a Jemnô si začalo budovať svoju cestu. Bol to zo začiatku riadny punk. Vlastne, stále tak trochu je, preto ma to asi tak baví,“ priznáva autorka.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jemno.sk (@jemno.sk)

Umelé a výrazné vône

Na klasických sviečkach Barbore vadilo viacero vecí, ktoré ju ako zákazníka odrádzali od ich kúpy. „Najmä šialene výrazné vône. A tiež nie som fanúšik parafínového vosku. Nie je ekologický, nie je rozložiteľný, ani z obnoviteľných zdrojov. Často sa do vosku pridávajú rôzne aditíva,“ vysvetľuje a dodáva, že špecifickou časťou sú aj knôty, ktoré najmä pri lacných sviečkach môžu obsahovať olovo a látky uvoľňujúce sa pri horení do okolia.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Jemnô

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá