Z Kevina z filmu Sám Doma sa mohol stať brutálny vrah. Fanúšikovia vianočnej komédie prišli s prekvapivou teóriou

  • Fanúšikovia našli niekoľko spoločných čŕt, ktoré tieto dve postavy majú
  • S teóriou sa dokonca stotožňuje aj režisér hororu
pjimage - 2021-12-27T143300.824
Slashfilm.com Pinterest
  • Fanúšikovia našli niekoľko spoločných čŕt, ktoré tieto dve postavy majú
  • S teóriou sa dokonca stotožňuje aj režisér hororu

Kevin McCallister je známy každému z nás a jeho príbeh sme si mohli osviežiť pred niekoľkými dňami vďaka filmu Sám doma, ktorý sleduje celý svet počas Vianoc. Vo filme si si mohol všimnúť, že tento mladý chlapec je mimoriadne múdry a dokáže si poradiť v situáciách, ktoré by mnohým z nás spôsobili vrásky.

Hoci bol film natočený už v roku 1990, až v dnešných dňoch prišli fanúšikovia s konšpiračnou teóriou, ktorá prekvapí nejedného z nás. Podľa nej totiž z malého Kevina vyrástol Jigsaw, ktorý je známy z hororovej série Saw.

zdroj: People.com

Ako uvádza portál Inside the Magic, fanúšikovia našli v obidvoch postavách podobnú črtu a tou sú násilnícke sklony. Vo filme Sám doma máš možnosť postrehnúť niekoľko pascí v dome a jeho okolí, ktoré sú podľa fanúšikov podobné tým, s ktorými prišiel John Kramer.

Podľa portálu Screen Rant sa násilnícke sklony vo filme Sám doma opakujú. Čo je však horšie, utrpenie banditov spôsobovalo Kevinovi radosť. Vzhľadom na to, že hlavná postava série Saw, John Kramer, sa dozvie, že trpí smrteľnou chorobou, je možné, že sa rozhodne vrátiť k svojej zábave z detstva. Tou majú byť práve pasce a hry, ktoré keď človek vyrieši, ostane nažive. 

Všetka bolesť, ktoré Kevin a Jigsaw spôsobujú, pramení v podobnej zábave. Kevin vytváral prepracované pasce a Kramer zložité hry, z ktorých niektoré majú dokonca podobnosti s ranými pascami alebo momentmi z Kevinovho detstva.

Režisér sa s teóriou stotožňuje

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že Kevin sa bál pece v suteréne a predstavoval si ako ožíva. V Saw II Jigsaw v peci spálil človeka, čo znamená, že inšpirovať ho mohol práve jeho strach z detstva. Zaujímavý je aj fakt, že postavy vyzerajú takmer rovnako. Obaja majú blond vlasy a modré oči, niektorí fanúšikovia dokonca našli podobnosť v ich čeľustiach.

zdroj: Wikipedia

Jediným problémom tejto zaujímavej teórie môže byť načasovanie. Vo filme Sám doma je Kevin dieťaťom, no Kramer v Saw je dospelým mužom. Nie je možné, aby niekto takto dospel v priebehu desaťročia. 

S teóriou sa stotožňuje aj režisér James Wan, ktorý stojí aj za snímkami V zajatí démonov či Vtelenie zla. V rozhovore pre Huffington Post z roku 2019 uviedol, že mu veľmi lichotí, že fanúšikovia si našli čas na vytvorenie teórie. 

Zdroje: Inside the Magic, Screen Rant, Huffington Post

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie