Z Kopaníc na Bora Bora: Slováci sa presťahovali do exotického raja, poradia ti, ako zažiť najvýhodnejšiu dovolenku

  • Robert a Kristina urobili vo svojich životoch rozhodnutie, o akom väčšina ľudí, ktorí milujú exotiku, len sníva
  • Vo Francúzskej Polynézii vedú život ako z filmu
archív Moana Travel
  • Robert a Kristina urobili vo svojich životoch rozhodnutie, o akom väčšina ľudí, ktorí milujú exotiku, len sníva
  • Vo Francúzskej Polynézii vedú život ako z filmu

Manželia zo Slovenska spolu s bratrancom Miloslavom Smetanom dali hlavy dokopy a dnes vedú vlastnú cestovnú kanceláriu Moana Travel.

Vďaka tomu žijú Robert a Kristina priamo vo Francúzskej Polynézii a denne si užívajú tyrkysové more či plávanie s korytnačkami. Spolupracujú s miestnymi turistickými organizáciami a zameriavajú sa na česky a slovensky hovoriacich turistov.

Prezradili nám, aké výzvy ich čakali, keď padlo rozhodnutie, že začnú nový život v jednej z najkrajších dovolenkových destinácií sveta. Pozrieme sa tiež na to, ako sa z nich stali úspešní medzinárodní podnikatelia, ktorých príbeh môže byť pre mnohých veľkou inšpiráciou a motiváciou.

V tíme má každý svoju dôležitú rolu

„Na Slovensku sme prevádzkovali kreatívnu agentúru, fullservisové digitálne štúdio – Stingray Studio. Túto spoločnosť prevádzkujeme dodnes v rámci Slovenska a spoločnosť s rovnakým názvom a zameraním prevádzkujeme aj vo Francúzskej Polynézii,“ objasňuje Robert.

Hlavnými náplňami spoločnosti sú profesionálne fotografické služby, tvorba videí či leteckých záberov. Fotia predovšetkým rezorty, hotely a ubytovacie zariadenia.

„Drvivá väčšina našich klientov je z oblasti turizmu, takže sme vždy boli v kontakte s cestovným ruchom. Slovenskú divíziu má na starosti prioritne bratranec Miloš Smetana a polynézsku ja s manželkou, ale napriek tomu na všetkých projektoch pracujeme spoločne.“

zdroj: archív Moana Travel

„Ja zodpovedám za fungovanie spoločnosti, webdesign, vizuál projektov, produkciu videí a leteckých záberov, pretože som certifikovaný pilot dronov. Venujeme sa profesionálnemu foteniu metódou Flambient. Kristina je vyštudovaná fotografka.“

Miloslav zastáva v tíme rolu programátora.

Príchod na ostrovy

V rámci ich spoločnosti nazbierali množstvo skúseností v rámci turizmu. Koniec koncov na Slovensku stále prevádzkujú projekt Kopanice.sk – lokálny sprievodca kopaničiarskym regiónom.

„Keď sme odišli do Francúzskej Polynézie, podarilo sa nám uchytiť sa v tom, čo sme robili na Slovensku. Neskôr sme nadviazali spoluprácu s ministerstvom turizmu, a tak sme sa ocitli už len krôčik od myšlienky založiť si vlastnú cestovku.“

zdroj: archív Moana Travel

Po príchode na ostrovy spustili rezervačnú platformu pre denné exkurzie. Po krátkej chvíli sa im ako prevádzkovateľom projektu na sociálnych sieťach začali ozývať budúci návštevníci a záujemcovia o Francúzsku Polynéziu, prioritne Američania, Novozélanďania a Nemci.

Niektorí z nich sa chceli stretnúť osobne a poprosili ich, či by ich nevedeli sprevádzať krajinou, pomôcť im s ubytovaním či exkurziami a ukázať im nie až také bežné miesta.

„Povedali sme si, prečo nie.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá