Z lásky k psom sa stal jedinečný biznis v centre veľkomesta. Veronikin podnik si zamiluje aj tvoj miláčik

  • Veroniku Matyi dohnala k podnikaniu jej prehnaná láska k psom
  • Jej podnik ponúka všetko na jednom mieste, čo psíčkar a jeho miláčik potrebuje
psia skolka
Instagram/gionoti_caffe
  • Veroniku Matyi dohnala k podnikaniu jej prehnaná láska k psom
  • Jej podnik ponúka všetko na jednom mieste, čo psíčkar a jeho miláčik potrebuje

Veroniku Matyi dohnala k podnikaniu jej prehnaná láska k psom. Dnes má v Košiciach podnik, ktorý nenavštevujú iba milovníci kvalitnej kávy, ale aj ich štvornohí miláčikovia.

Vysvetľuje, že k láske k zvieratám bola vedená vždy. Najbližšie však mala ku psom, keďže jej rodina mala doma. Jej láska k týmto milým tvorom sa nestratila, aktuálne má Veronika troch pomeranianov, z ktorých sa tiež stala inšpirácia pre jej podnikanie. Práve mená jej psíkov sú základom názvu jej kaviarne a psie škôlky – GIONOTI – GIOrgio, NObby, TInka.

„Pomeranianov som si vybrala najmä kvôli tomu, že som do svojho života hľadala neustáleho parťáka. V mojej bývalej práci som bola časovo flexibilná, takže som nemala problém odbehnúť alebo začať neskôr, no svoj čas som si musela dohnať večer,“ hovorí. Dodáva, že niekedy bola veľmi vyčerpaná a našla si tak pani na denné stráženie, s ktorou jej psy trávili počas dňa pár hodín.

Išlo o ženu, ktorá strážila aj iné psy, takže miláčikovia Veroniky sa počas dňa socializovali a hrali. „Večer po celom dni som s nimi strávila len na gauči oddychom. Je to veľká pomoc, aj keď svojho psíka milujete.“ Po nejakom čase však pani, ktorá strážila Veronike psy, odcestovala.

Ako čas plynul, Veronika sa začala zaujímať aj o iné „psie aktivity“, ako sú napríklad tréningy, agility, súťaže a iné akcie. Práve na týchto miestach si našla nové známosti. Išlo o ľudí, s ktorými zdieľala lásku ku psom. „Mala som chuť vytvoriť miesto, kde si ako komunita vieme nájsť miesto aj s našimi miláčikmi.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gionoti caffe & psia školka (@gionoti_caffe)

Podnik, ktorý ponúka všetko

Jej rozhodnutie začať podnikať podporil aj fakt, že často večer Veroniku začalo mrzieť ísť po celom dni bez psíka. Ak už niekde išla, stále mala v hlave, kedy treba dať psovi jesť alebo či už má odísť domov. 

„Vytvorila som tak miesto, ktoré splnilo všetky požiadavky – kaviareň, škôlku a obchodík. Máme krásnu kaviareň, kde sú vítaní všetci psíčkari so socializovaným psíkom,“ hovorí a dodáva, že je jedno, či je psík veľký alebo malý. „Na tomto mieste si ‚zamlsáte‘ vy a aj váš pes.“

„Na jednom mieste sa váš psík dokáže socializovať, zahrať a najesť, vy tu nakúpite potrebné veci na oblečenie, hranie alebo jedenie. Čo sa týka majiteľa, ten si tu môže posedieť so svojimi priateľmi a so svojím miláčikom, tiež sa tu dozvie viac o škôlke a zoznámi sa s jej fungovaním,“ ozrejmuje s tým, že ľudia sa v tomto podniku často zoznámia s inými ľuďmi.

Veronika poukazuje aj na to, že do podniku často chodia študenti a ľudia, ktorí o svojho psa prišli. Zároveň podnik navštevujú aj zahraniční študenti, ktorí svojho psa majú veľmi ďaleko od seba. „Svojim klientom sa jednoznačne venujeme viac ako v bežnej kaviarni, pretože keď nám nechávajú svojho psíka, máme medzi sebou citlivejší vzťah.“

Nie je to úschovňa psov

Mladá podnikateľka poukaze na to, že jej podnik nefunguje ako miesto, kde ľudia svoje psy odložia. Hovorí, že je to socializácia, deň plný interaktívnych hier a cvičenie. O podniku by mali vedieť aj majitelia psov so separačnou úzkosťou. „Pri šteniatkach pomáhame s učením hygieny a tiež ich učíme k odpočinku.“

Psíky v škôlke sú pravidelne venčené. Aby majiteľ vedel, že jeho pes je v poriadku, pravidelne mu posielajú fotky. Majiteľ tak zistí, aké aktivity pes v škôlke vykonáva a vie, ako trávi čas.

Ako je už uvedené vyššie, v škôlke sa nachádza aj obchodík. „Vybrali sme spolupráce, ktoré na východnom Slovensku nie sú. Dokonca máme aj výrobky, ktoré sa nedajú zohnať na celom Slovensku,“ hovorí hrdo Veronika.

Čo sa týka personálu, ide o ženy, ktoré majú veľký cit a mnoho skúseností so zvieratkami. „Sú to milovníčky psov, ktoré sa im venujú aj odborne.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gionoti caffe & psia školka (@gionoti_caffe)

Čo chystá Veronika v budúcnosti?

Podnik vyhľadávajú najmä obrovskí milovníci psov. Podľa Veroniky to sú často cvičitelia, majitelia chovných staníc, páriky so psíkmi z útulku. Sú to ľudia, ktorí priestory škôlky využívajú k socializácii svojho miláčika alebo v nich hľadajú pomoc. Práve škôlka je dôvodom, prečo sa v podniku najčastejšie nachádzajú menšie plemená.

„Naše služby sú veľmi kvalitné a preto už máme svoju stálu klientelu a veľmi dobré recenzie. Stále však k nám prichádzajú aj noví klienti, čo nás veľmi teší, lebo vieme, že ľudia a aj ich miláčikovia sú spokojní,“ teší sa Veronika.

Hovorí, že zatiaľ je na trhu veľmi krátko, aby expandovala, no tejto možnosti sa v budúcnosti nebráni. Vysvetľuje však, že je nesmierne dôležité, aby firma bola kvalitná a aby sa vytvorila komunita ľudí, ktorá bude v podniku spokojná a nájde v ňom kvalitné spolupráce.

Na záver Veronika poukazuje na ceny, ktoré sú prijateľné aj pre majiteľov viacerých psov. Za stráženie s venčením a starostlivosťou zaplatia psíčkari na celý deň 15 eur. V prípade hodinového posedenia spojeného so socializáciou psa a výbornou kávou ide o poplatok vo výške 5 eur.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá