Z Nitry na svetovú špičku – Slovák vyhral prestížnu tanečnú súťaž v USA!

  • Len 25-ročný choreograf z Nitry si prišiel do Ameriky pre drahé kovy a celosvetové uznanie v umeleckých kruhoch. Od júla sa život Norberta Grofčíka zmenil, a to len a len vďaka vlastnej drine a usilovnosti.
20228456_1617733384906183_5720347666876128759_n
facebook.com/norbert.grofcik
  • Len 25-ročný choreograf z Nitry si prišiel do Ameriky pre drahé kovy a celosvetové uznanie v umeleckých kruhoch. Od júla sa život Norberta Grofčíka zmenil, a to len a len vďaka vlastnej drine a usilovnosti.

Každý rok sa zídu tanečníci, speváci aj herci z rozličných kútov sveta v meste anjelov na Majstrovstvách sveta v umení (World Championships of Performing Arts) na to, aby zaujali mnohopočetnú prísnu porotu a vyhrali stovky tisíc dolárov v podobe štipendií od prestížnych amerických inštitúcií, ako napríklad New York Film Academy. Najmä v umeleckých smeroch je o financovanie štúdia a profesného rastu veľká núdza, preto nečudo, že je táto súťaž v Amerike veľmi populárna a jej veľké finále sa vysiela naživo v televízii.

Na porotcovských kreslách sedia napríklad Amy Morgan – choreografka, ktorá dlhé roky spolupracovala s Beyonce alebo producent Ariany Grande, Troy Laureta. Sú to teda ľudia, ktorí sa do veľkého šoubiznisu naozaj vyznajú a ak v človeku vidia potenciál, znamená to, že tam naozaj je. Zaujímavé je, že celá súťaž trvá 9 dní a počas tohto obdobia sa súťažiaci zdržiavajú drvivú väčšinu času a chodia na kastingy.

Je tam samozrejme postarané o zábavu v podobe otváracej ceremónie, kedy súťažiaci promenádujú a reprezentujú tradičnými krojmi svoje krajiny alebo pravidelných party s celebritami. Organizátori však nezabúdajú ani na vzdelanie, ktoré je duchom daného podujatia, preto sa súťažiaci môžu zúčastniť rôznych seminárov a workshopov u tých najlepších v obore.

Výhra takejto obrovskej súťaže znamená akési medzinárodné uznanie odmakaných hodín a prirodzeného umeleckého talentu. A práve z toho sa dnes môže naplno tešiť rodák z malej dedinky pri Nových Zámkoch, Norbert Grofčík. Svetový majster však žije a pôsobí v Nitre, kde sa naplno venuje aj vlastnej tanečnej skupine, Phantoms Crew a tanečnej škole N Dance Company.

Z WCOPA si odniesol zlato v kategórii HipHop Funk, taktiež zlatú medailu získal v kategórii Open a nakoniec zvíťazil v tanečnej kategórii 2017. Daný úspech z neho urobil hviezdu, a právom. Jeho tanec totiž vyráža dych presnosťou pohybov, rytmom a energiou.

Norbert súťažil v kategórii solo, ktorá sa považuje za najnáročnejšiu v tanečnej časti. Človek totiž na scéne nemá nikoho, na koho by sa mohla aspoň na zlomok sekundy prehodiť pozornosť, ani s kým by mohol zdieľať nervozitu zo stoviek párov očí.

Z toho vyplýva, že je náš rodák prirodzený šoumen, scénu má v krvi a takých ľudí nie je veľa. My v Startitup mu držíme palce v rozvíjaní svojich tanečných vlôh a samozrejme biznisu. Presne na takýchto ľudí by malo byť Slovensko hrdé. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech