Z POHĽADU ŽIEN: Najužitočnejšie rady pri rekonštrukcii bytu

renovacia-zena
Daibau.sk

Ženy a muži majú rovnakú iniciatívu

Kedysi boli práce a úlohy rozdelené najmä na základe pohlavia, dnes je to zastarané a prekonané. Už dávno nie je pravda, že organizáciu stavebných prác majú na starosti iba muži, pretože skutočná situácia je úplne iná – ženy sú tie, ktoré čoraz častejšie začínajú s rekonštrukciami a zmenami v dome a preberajú iniciatívu, najmä keď ide o nevyhnutné opravy.

V procese plánovania a vykonávania stavebných prác, väčšina výziev, ktorým čelíte, je rovnaká, bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena. Napríklad, aj muži aj ženy môžu vždy naraziť na nespoľahlivých zhotoviteľov, ktorých vykonaná práca nie je v súlade so  štandardmi kvality a nedodržiavajú dohodnuté termíny, a pritom sú ich služby príliš drahé.

V čom ženy stále vidia nerovnoprávne postavenie 

Medzi mužom a ženou ako objednávateľom projektu rekonštrukcie bytu je však jeden podstatný rozdiel. Ženy sa často stretávajú s predsudkami iných ľudí, že nebudú môcť dohliadať na stavebné práce alebo že nebudú môcť vplývať na robotníkov, ktorými sú prakticky vždy muži. Totiž, existuje starý, zakorenený názor, že stavitelia a remeselníci radšej prijímajú pokyny od iného muža, ktorý je ich „šéfom“, ako od ženy. Práve kvôli takýmto predsudkom má mnoho „gazdiniek“ strach, že majstri nebudú chcieť realizovať ich dohodu ohľadom prác, termínov či ceny. Tento scenár vytvára pre ženy ďalší stres v inak náročnom predsavzatí týkajúcom sa výstavby a renovácie.

Aby ste sa tomu všetkému vyhli, predovšetkým zbytočným komplikáciám a stresu, pripravili sme pre vás užitočné rady, ako môže žena dnes úspešne vykonať zmeny v obytnom priestore, nájsť zhotoviteľov a organizovať stavebné práce.

Ženy dnes so svojimi skúsenosťami a entuziazmom pri rekonštrukcii príbytkov búrajú zabehnuté rodové stereotypy, a DaiBau.sk im v tom pomáha.

zdroj: Daibau.sk

Chybné kroky pri hľadaní osvedčených majstrov

Keď sa začína s rekonštrukciou a prestavbou domu, prvou a kľúčovou otázkou je, ako a kde nájsť spoľahlivých, kvalitných a zručných majstrov za rozumnú cenu.

Aby sa vyhli spomínaným predsudkom, moderné ženy spravidla začínajú hľadanie osvedčených majstrov tak, že obvolávajú známych a pýtajú sa na ich odporúčania alebo hľadajú na internete. Samozrejme, len veľmi málo vašich známych sa v poslednej dobe zaoberalo rovnakým druhom prác, aké plánujete realizovať vy, takže ich odporúčanie je v praxi najmenej efektívny spôsob, ako nájsť vhodného a spoľahlivého majstra.  

Najbohatší výber potenciálnych zhotoviteľov nájdete na internete, ale tam je zároveň veľké množstvo neoverených informácií roztrúsených po reklamách, fórach a nekredibilných internetových stránkach, takže je veľmi ťažko vytvoriť užší výber kandidátov.

Najlepší spôsob, ako nájsť spoľahlivých majstrov

Našťastie, online hľadanie osvedčených majstrov vás vždy privedie na stavebný portál DaiBau.sk, kde polovicu jeho užívateľov tvoria práve ženy. DaiBau.sk je online platforma, ktorá je známa svojou databázou, ktorá obsahuje viac ako 7000 vykonávateľov stavebných prác a poskytovateľov remeselných služieb z rôznych oblastí: od maliarskych prác, montáže klimatizácie a výmeny okien a dverí až po zložitejšie práce ako sú betónovanie, montáž elektroinštalácií, prípadne krajinná architektúra.

Táto platforma je skutočne výnimočná tým, že DaiBau pre vás urobí užší zoznam osvedčených profesionálov, z ktorého si vyberiete podľa ponuky termínov a cien toho zhotoviteľa, ktorý vám najviac vyhovuje. A čo je najdôležitejšie, u každého z osvedčených stavebných profesionálov, ktorého ponuky dostanete, môžete vidieť hodnotenie a odporúčania, ktoré už ostatní používatelia napísali o svojich skúsenostiach s ním.

Platforma DaiBau.sk má teda úlohu vášho osobného konzultanta, pomocou ktorého si môžete vybrať najlepšieho a najvhodnejšieho majstra pre požadovanú prácu. Celý postup je zároveň veľmi jednoduchý. Stačí na stránke zadať opis, miesto a čas prác, ktoré plánujete. Zástupcovia portálu skontrolujú váš dopyt a v prípade potreby požiadajú o vysvetlenie a potom informujú poskytovateľov služieb, ktorí zodpovedajú vašim požiadavkám, aby vám mohli zaslať svoje ponuky.

Vyberte si majstra, ktorý má viac dobrých odporúčaní

Nasleduje kľúčová výhoda, ktorá každému umožňuje s istotou si vybrať toho správneho majstra z ponúkaného zoznamu majstrov: všetci klienti na portáli po skončení práce zanechávajú svoje hodnotenia a komentáre týkajúce sa zhotoviteľov, s ktorými spolupracovali. Na portáli rýchlo nájdete a vyberiete si poskytovateľov prác, ktorí majú vynikajúce hodnotenia, odporúčania a referencie, a s ktorými boli predchádzajúci klienti natoľko spokojní, že im rekonštrukciu svojho domova môžete s pokojným svedomím prenechať.

Úprimný komentár k práci majstrov zanechala Iveta M. z Bratislavy: „Odbornosť a prívetivosť sú mojím prvým dojmom! Navrhli dlhší termín na vykonanie prác, s čím som súhlasila, pretože v iných komentároch som videla, že kvalita je ich prioritou. Všetko robili na základe vzájomnej dohody a som spokojná s tým, ako pedantne svoju prácu vykonali.“

Tento systém zaručuje transparentnosť, poctivosť a kvalitu realizácie, pretože zhotovitelia musia vyvinúť mimoriadne úsilie, ak chcú byť klientmi na portáli dobre hodnotení. Slabé hodnotenie a negatívne komentáre pre zhotoviteľa znamenajú zlú povesť a menší počet budúcich zákazníkov, čo, samozrejme, nikto nechce. Keďže priemerné hodnotenie dodávateľov je založené na skúsenostiach viacerých používateľov portálu, tým vyššie sú šance, že obraz o ich skutočnom výkone, kvalite a spoľahlivosti bude realistický a nezaujatý, objektívny. Takéto hodnotenie a odporúčanie je preto oveľa presnejšie ako povedzme jednorazová skúsenosť priateľky, ktorá odporučí majstra, s ktorým spolupracovala. Vaša známa mala možno len šťastie, keď ho angažovala, a ani ona, ani vy nepoznáte skutočný obraz, že väčšina iných zákazníkov nie je s jeho profesionalitou vôbec spokojná.

Dnes je oveľa pravdepodobnejšie, že ženy začnú renováciu svojich príbytkov.

zdroj: DaiBau

Po dokončení práce zanechajú klienti hodnotenia a komentáre na portáli DaiBau.sk týkajúce sa zhotoviteľov, čo zaručuje transparentnosť, poctivosť a kvalitnú realizáciu projektov

Recept na úspešnú realizáciu obnovy domu

Najlepšie je začať svoj projekt pomocou online kalkulačky, a tak získať údaje o približných  nákladoch na prácu. Kalkulačka na webovej stránke DaiBau.sk vám ukáže cenové rozpätie (od najnižších cien až po ceny vysoké) pre typické práce, čo vám výrazne pomôže pri riadení osobných financií a vyjednávaní so zhotoviteľmi.

Potom na internetovej stránke DaiBau.sk v časti Časopis vyhľadajte podrobné opisy s odbornými radami o najbežnejších prácach počas rekonštrukcie a výstavby. Tento praktický sprievodca, vytvorený odborníkmi na architektúru, stavebníctvo a remeselné práce, vám pomôže odstrániť kľúčové pochybnosti a budete vedieť, čo môžete očakávať, skôr než sa pustíte do konkrétnych dohôd s majstrami o spôsobe spolupráce.

A samozrejme – keď zhotovitelia vykonajú dohodnuté práce, vždy na DaiBau.sk nechajte svoje hodnotenie vykonanej práce a komentár k tomu, ako sa k vám vykonávatelia prác  správali. Pomôžete tak ostatným urobiť čo najlepšiu voľbu, týkajúcu sa realizácie ich projektov.

Bez ohľadu na to, ako náročné môže byť predsavzatie vykonať rekonštrukciu a obnovu bytu, kľúč k úspechu je vo vašich rukách: vo vašej vízii toho, ako by mal váš domov vyzerať, a v krokoch, ktoré urobíte, aby ste svoj veľký projekt úspešne dotiahli do konca. A najdôležitejším krokom je vybrať si zodpovedných spolupracovníkov, ktorí vás podporia na tejto vašej ceste k úspechu – bez ohľadu na to, či ste žena alebo muž.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech