Z Porsche unikli fotky nového Cayenne. Nemuseli, je totiž rovnaké

  • Teda, aspoň zvonku. Cayenne totiž okrem úplne novej techniky prináša aj podstatne prepracovaný interiér, ktorý je bližšie k modernej predstave luxusu. Inak povedané: je tam veľká obrazovka.
cayenne-jpg_1
Porsche
  • Teda, aspoň zvonku. Cayenne totiž okrem úplne novej techniky prináša aj podstatne prepracovaný interiér, ktorý je bližšie k modernej predstave luxusu. Inak povedané: je tam veľká obrazovka.

Veľa z nás pozná Porsche Cayenne. SUV, ktoré vzniklo v roku 2002 a hneď po uvedení sa stalo jedným z najpredávanejších modelov značky. Bolo však miestami veľmi rozporuplné, fungovalo to s ním takmer ako s olivami.

Najprv ste si pri pohľade naň chceli vyškriabať oči, neskôr ste akceptovali pravdu a potom ste možno v niektorých momentoch aj uznali, že najväčšie Porsche má predsa niečo do seba. Druhá generácia priniesla tvary, na ktoré sa už dalo pozerať o čosi lepšie a tá tretia… no, tá tretia je úplne rovnaká.

cayenne 2018

Nový Cayenne si trocha čupol. Zdroj: CarBuzz.com

Aspoň na prvý pohľad. Oficiálne sme mali podobu nového Porsche Cayenne spoznať až o pár dní, 29. augusta, v médiách však koluje celý set fotografií už teraz. Uniknuté fotografie nám ukážu, že čo do vonkajšieho vzhľadu sa skutočne veľa nezmenilo, aspoň na prvý pohľad. Ten bližší ale prezradí, že Cayenne je opäť o trochu prikrčenejší k zemi a pôsobí o niečo svalnatejšie.

cayenne 2018

Zadná časť dostala efektnú grafiku svetiel. Zdroj: CarBuzz.com

Úplne nová je aj zadná časť auta, aj keď sa to nemusí zdať. Malých zmien je ale toľko, že by som si dovolil nazvať ju úplne novou. Skrátka, Porsche stavilo na taktiku, ktorá sa im dlhodobo vypláca so svojou 911. Zaujímavé to však začne byť po otvorení dverí. Tu prebehlo hneď niekoľko zmien.

Vyslovene najväčšou je skutočne obrovský displej multimediálneho rozhrania, z fotky navyše môžeme vidieť veľké množstvo pravdepodobne softwarových tlačidiel v okolí voliča prevodovky.

cayenne 2018

Obrovský screen v strede palubovky určite poteší maldších zákazníkov. Zdroj: CarBuzz.com

Znamená to, že si Porsche myslí, že dizajn Cayenne je vlastne dokonalý? Nemám šajnu, možno trochu dúfam, že nie. Ale čo viem na sto percent je to, že automobilka pustila do sveta zbežné informácie o technickej výbave auta. Týka sa motorov, Cayenne má vraj prevziať celú motorovú paletu nedávno upraveného sedanokupé.

Môžeme sa teda tešiť aj na šesťvalce, aj na osemvalce, na svoje si prídu fanúšici turba. Pre nich bude mať pravdepodobne Porsche poriadnu špecialitu v podobe V8 Twin-Turbo motora, ktorý kombinuje hybridné ústrojenstvo. Má výkon až 680 koní a v Panamere nesie označenie Turbo S E-Hybrid.

Cayenne Turbo S-Hybrid, najrýchlejšie SUV na svete? Nepočúva sa to zle. Čo ty na to, Porsche?

Zdroj: CarBuzz, AutoForum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech