Z tohto hotela na Islande môžeš pozorovať polárnu žiaru aj priamo z postele

  • Toto je jediný hotel, ktorý má oficiálne 5 miliónov hviezdičiek.
ic
facebook.com/Vaidas.Vinks/facebook.com/bubblesiceland
  • Toto je jediný hotel, ktorý má oficiálne 5 miliónov hviezdičiek.

Asi hodinu jazdy autom od islandského hlavného mesta Reykjavík sa môžeš ubytovať v špeciálnom hoteli pod šírym nebom s názvom Bubble. Tvorený je piatimi bublinami s rôznou veľkosťou, ktoré nenarušujú výhľad na okolitú krajinu a predovšetkým na hviezdy a polárnu žiaru. Ak by si sa tu počas svojho najbližšieho výletu chcel ubytovať, priprav si približne 230 eur.

„U nás sa váš detský sen o spaní v prírode stane skutočnosťou,“ lákajú majitelia hotelu The 5 Million Star Hotel.

Asta

Príspevok, ktorý zdieľa The 5 Million Star Hotel (@bubbleiceland),

Hotelové izby Bubbles nájdeš v krásnej prírode islandských lesov, kde pôsobia skôr ako výskumná stanica, než ako klasický hotel. Všetky izby stoja na drevenej podlahe oddelenej od ostatných bublín. Prvá trojica izieb nazvaná Una, Asa a Thorunn je koncipovaná ako bublina s malou vstupnou predsieňou. Nájdeš v nich len klasickú posteľ s matracom umiestneným na zemi a nočný stolík. Nič iné vlastne ani nepotrebuješ.

Bubble Thorunn

Príspevok, ktorý zdieľa The 5 Million Star Hotel (@bubbleiceland),


Dvojicu izieb Valdis a Maria tvorí celá guľa s priemerom 3 metrov. Tvorená je hliníkovou kostrou, ktorá je základňou pre guľatú posteľ s priemerom 240 centimetrov. Celému rezortu samozrejme nechýbajú ani sprchy a toalety, ale tie sú o niečo ďalej v klasickej drevenej chate. Všetky izby majú bezkonkurenčný výhľad na nebo, ktorý si môžu hostia nerušene vychutnávať celú noc.

Great video by Alex Green

Príspevok, ktorý zdieľa The 5 Million Star Hotel (@bubbleiceland),


Bubbles sú vyrobené špeciálnou technológiou a ich štruktúra je udržovaná v miernom pretlaku. Stará sa o to bezhlučný ventilační systém, ktorý vzduch v bubline obnovuje dvakrát až sedemkrát za hodinu. Zabraňuje sa tak preniknutiu vlhkosti do interiéru a vďaka termostatu zostáva v bubline teplo aj v mrazivom zimnom období.

zdroj: thrillist.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK