Z viacerých slovenských miest už môžeš vyraziť priamym spojom do lákavých letných destinácií

  • Chorvátske letoviská, ale aj sever Talianska spoja priame autobusové linky zo Slovenska
  • Ponuka spojov do letných destinácií pred sezónou rastie
  • Určite potešia najmä tých, ktorí majú plné zuby cestovania lietadlom
mito
FilxBus press kit, unsplash.com
  • Chorvátske letoviská, ale aj sever Talianska spoja priame autobusové linky zo Slovenska
  • Ponuka spojov do letných destinácií pred sezónou rastie
  • Určite potešia najmä tých, ktorí majú plné zuby cestovania lietadlom

Na letnú dovolenku na Jadran alebo sever Talianska môžeš vyraziť priamou autobusovou linkou z Bratislavy, ale aj z  ďalších slovenských miest. Informoval o tom autobusový dopravca FlixBus. Cez prázdniny  máš možnosť navštíviť Florenciu, Miláno či chorvátsku Dalmáciu. Priame spoje do Rijeky zastavujú aj v Žiline, vo Zvolene, v Banskej Bystrici, Donovaloch či v Ružomberku.

Kto si plánuje dovolenku v Chorvátsku, toho iste potešia nové nočné spojenia FlixBusu z Bratislavy priamo na chorvátske pobrežie do Splitu. Na trase je naplánovaných niekoľko zastávok v chorvátskych letoviskách. Ceny cestovných lístkov do Splitu začínajú na 29,99 eur. Na túto cenu však narazíš, len v prípade, ak nie si viazaný na presný termín. V prípade viazanosti na konrétne dátumy sa ceny jednosmerného cestovného lístka pohybujú okolo 50 eur, pričom cesta do Zadaru potrvá približne 10-11 hodín. Ide o príjemnú alternatívu, v prípade, ak chceš navštíviť chorvátsku riviéru bez nutnosti tráviť dlhé hodiny za volantom, platiť si benzín a cestné poplatky. Ak nie sú dlhé cesty nič pre teba z Viedne môžeš letiež do Zadaru za 180 eur a v cieľovej destinácii budeš za približne 2 hodiny.

zdroj: unsplash.com

Do Rijeky zo stredného Slovenska

Do Rijeky je možné cestovať FlixBusom aj priamo zo stredného Slovenska. Od 10. júna posilňuje spoj na trase medzi Krakovom a Opatijou, so zastávkami v Zvolene, Banskej Bystrici, Donovaloch a Ružomberku. Týmto spojom môžeš každodenne cestovať  k jadranskému pobrežiu, ale aj k tzv. „maďarskému moru“– k Balatonu a vystúpiť v meste Siofok.

Ďalšie letné európske destinácie dostupné priamym spojom z Bratislavy

Priame autobusové linky vyrážajú aj z Bratislavy a to priamo do talianskych Benátok či Florencie alebo rakúskeho Klagenfurtu. Do začiatku prázdnin spoje premávajú päťkrát za týždeň, od 1. júla budú autobusy vypravované každý deň. Zelené autobusy zastavia okrem Benátok aj vo Viedni, Grazi, alpskom mestečku Klagenfurt a v talianskych mestách Udine, Padova a Bologna a v cieľovej stanici Florencia. Cena jednosmerného cestovného lístka z Bratislavy do Benátok začína na 26,99 eur, v prípade, ak nie si viazaný na konkrétny dátum. Inak nájdeš jednosmerné lístky za cca. 40 eur, pričom cesta potrvá 9-11 hodín.

zdroj: unsplash.com

Hlavné mesto severotalianskej oblasti Veneto (Benátsko) žije prevažne z turistického ruchu. Každý rok ho navštívi približne 30 miliónov turistov a Benátky tak patria medzi najnavštevovanejšie mestá sveta. Historické jadro leží na ostrovoch v plytkej lagúne, novšie časti mesta boli vybudované na rozľahlom brehu.

zdroj: FlixBus

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech