Z vraždy nešťastná náhoda. Muž, ktorého vinia z vraždy Ernesta Valka navýšili trest na 16,5 roka

  • Muž obvinený z vraždy advokáta Valka si vypočuje definitívny verdikt
  • Súdia ho pre zastrelenie kumpána Antona Hupku
  • Policajti vykopali Hupku z ilegálneho hrobu
Jozef Radič si za mrežami odpyká 16,5 roka.
Jozef Radič si za mrežami odpyká 16,5 roka, SIU/Ivan Mego
  • Muž obvinený z vraždy advokáta Valka si vypočuje definitívny verdikt
  • Súdia ho pre zastrelenie kumpána Antona Hupku
  • Policajti vykopali Hupku z ilegálneho hrobu

Až doteraz si odpykával 11 rokov väzenia. Dôvodom je banková lúpež. Stíhaný je pre vraždu advokáta Ernesta Valka a zatiaľ neprávoplatne odsúdený za zabitie svojho kumpána.  

Jeho meno je Jozef Radič a podľa prokurátora to bol práve on, kto zastrelil kamaráta, ktorý s ním mal prepadávať banky v maskách hercov a politikov.

V stredu 9. augusta 2023 sa Jozef Radič postavil pred senát Najvyššieho súdu, aby ten definitívne rozhodol v prípade zastrelenia Radičovho kumpána Antona Hupku. 

A Najvyšší súd SR definitívne rozhodol. Senát sa zhodol na tom, že rozhodnutie prvostupňového súdu v prípade smrti kumpána Hupku je správne a stotožnil sa aj s výškou trestu. 

„Najvyšší súd na dnešnom verejnom zasadnutí v trestnej veci Jozefa R. pre prečin usmrtenia zamietol odvolania obžalovaného a prokurátora ako nedôvodné. Senát dospel k záveru, že rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu je zákonné a správne,“ povedala hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

Z úkladnej vraždy sa na súde stala nešťastná náhoda a Jozef Radič si tak po rozsudku odpyká k 11-ročnému trestu za bankov ú lúpež ďalších 5,5 roka za zastrelenie Antona Hupku. 

Celkovo mu tak súdy vymerali právoplatný trest vo výške 16,5 roka. 

Na krku má však Jozef Radič a vraždu prominentného advokáta Ernesta Valka. 

Ale poďme pekne po poriadku. 

Prokurátor uveril jedinému svedkovi

Prípady okolo Jozefa Radiča sa začali postupne rozpletať, keď v máji 2017 prepadli banku v Kremnici. Po lúpeži policajti prenasledovali páchateľa a jeden z nich ho dokonca postrelil. Mužom, ktorý banku prepadol, bol Ružomberčan Jaroslav Klinka. V taške mal gumenú masku a granát. Expertíznym skúmaním sa zistilo, že bol poškodený.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá