Slováci na parlamentné voľby stavili tisíce eur. Jeden už 10 € premenil na 11 000 €

  • Čoraz viac Slovákov stávkuje v oblasti politiky, domáca scéna pomaly dobieha aj šport
  • Aj na pravdepodobných tipoch môžeš stále zarobiť, v kurzoch je OĽaNO tesne za Smerom
  • Najväčšie stávky na parlamentné voľby dosahujú tisícky eur, na víťazstvo Smer-SD napríklad jeden z klientov podal 2 000 €
kotleba19
TASR/Jakub Kotian/Pavol Zachar/Martin Baumann
  • Čoraz viac Slovákov stávkuje v oblasti politiky, domáca scéna pomaly dobieha aj šport
  • Aj na pravdepodobných tipoch môžeš stále zarobiť, v kurzoch je OĽaNO tesne za Smerom
  • Najväčšie stávky na parlamentné voľby dosahujú tisícky eur, na víťazstvo Smer-SD napríklad jeden z klientov podal 2 000 €

Voľby sú vždy obrovským lákadlom pre stávkarov a ani najbližšie parlamentné nie sú výnimkou. Zástupcov do poslaneckých lavíc si budeme voliť už 29. februára a tisícky Slovákov si uvedomilo, že na voľbách sa dá zarobiť.

Slováci síce stále preferujú predovšetkým športové stávky, no aj ostatné témy sa dostávajú čoraz viac do popredia. Patrí medzi ne aj politika, na ktorú sa vypisujú kurzy podľa volebných prieskumov či spoločenskej situácie, informuje Fortuna.

Niet sa čomu čudovať, politika je totiž téma zaujímavá pre širokú verejnosť, čomu sa prispôsobili aj stávkové kancelárie. Tie dnes neponúkajú len jednoduché stávky, ako napríklad na víťaza volieb, no tiež špeciálne stávky, ktoré dnes dokážu zarobiť vysokú sumu peňazí.

V hre sú desaťtisíce eur

Minulé parlamentné voľby napríklad klient jednej zo slovenských stávkových spoločností predpovedal, že sa strana KDH nedostane do parlamentu a zároveň, že SNS získa viac hlasov ako Sieť. Stavených 10 € premenil na 11 000 €.

Fortuna uvádza, že ich najvyššou stávkou na nadchádzajúce voľby je 2 000 € na víťazstvo SMER-SD. Najzaujímavejším vkladom je zasa 1 000 € na víťazstvo OĽaNO v kurze 16, klient teda môže vyhrať až 16 000 €.

Taktiež evidujú vklad 1 233 € na stávku, že OĽaNO získa viac ako 8,21 % alebo vklad 1 000 €, že Dobrá voľba získa viac percent ako Vlasť – tu je však potenciálna výhra 1 420 €.

Na slovenských voľbách sa dá poriadne zarobiť

Stávkové kancelárie vo voľbách predpokladajú víťazstvo strany SMER-SD, no ani v tomto prípade to nie je také jednoznačné.

Nasledujúce parlamentné voľby rozhodnú o najbližších 4 rokoch Slovenska a nedávne politické udalosti ukázali, že sa volebné preferencie dokážu rýchlo a nepredvídateľne meniť. Práve to dáva príležitosť skúseným tipujúcim preukázať svoje schopnosti.

Ak by si si na základe posledných volebných prieskumov chcel natipovať, môžeš zarobiť slušné peniaze. Vyššie sme zozbierali možné stávky, ktoré korešpondujú s poslednými volebnými prieskumami.

Vo Fortune je aktuálne na víťazstvo Smeru kurz 1.80, no nič už nie je také isté – bookmakeri dávajú šancu na prvé miesto aj hnutie OĽaNO s kurzom 1.83. K tomu však každý skúsený tipujúci pridá aj logickú stávku na to, že Smer voľby nevyhrá (1.84) a možná výhra je tým pádom omnoho vyššia.

Taký istý princíp možno použiť aj na prípad, kedy by voľby vyhralo Za ľudí (46.00) či PS/Spolu (takisto 46.00). Pri vklade 100 € je tak možná výhra až 4 600 €.

zdroj: TASR/AP Photo/Andrew Harnik

V zahraničí sú to milióny

Celosvetovo politicky najsledovanejšou udalosťou sú prezidentské voľby v USA a tomu zodpovedajú aj výšky stávok.

Na pôde Spojených štátov je však stávkovanie na výsledok prezidentských volieb zakázané, to však nebránilo britskému podnikateľovi Vincentovi Tchenguizovi, aby vklad 350 000 dolárov premenil na 1,5 milióna, keď pred poslednými voľbami stavil na víťazstvo Donalda Trumpa.

Bookmakeri dávali Trumpovi šancu na výhru len do 20 %, čo sa vyplatilo až 69 % stávkarov, ktorí verili v jeho víťazstvo. Predpokladá sa, že len v Spojenom kráľovstve klienti stavili minimálne 250 miliónov dolárov.

V Slovensku sa síce také peniaze netočia, no aj stávkovanie na Slovensku môže poriadne zarobiť. Pozri si kurzový lístok.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech