Za 2 dni 260 000 pozretí. Youtubová hviezda spravila virál o Slovensku, ktorý musíš vidieť

  • Geography Now je geografický Youtube kanál, kde nájdeš množstvo informácií o štátoch z celého sveta
  • Posledné video je o Slovensku a vzniklo v spolupráci so slovenským Youtuberom PPPítrom
  • Geography Now je geografický Youtube kanál, kde nájdeš množstvo informácií o štátoch z celého sveta
  • Posledné video je o Slovensku a vzniklo v spolupráci so slovenským Youtuberom PPPítrom

Ak si milovník geografie, určite si už počul o YouTube kanáli Geography Now. Jedná sa o prvý kanál na YouTube, ktorý aktívne pokrýva profily všetkých krajín sveta. Hlavným autorom poučných videí je Paul Barbato.

Paul v tom má dokonca aj systém. Krajiny sveta, o ktorých postupne vo videách rozprávajú, pokrývajú podľa abecedy. Vo videách sa dozvieš množstvo nových informácií. No a poslednou krajinou, ktorá tu bola predstavená, je Slovensko. 

Fakty prepojené s humorom

Video je autentické aj vďaka tomu, že vzniklo v spolupráci so slovenským Youtuberom PPPítrom. Chalani sa spojili online a vytvorili tak zaujímavé video, ktoré opisuje našu krajinu nielen cez fakty, ale najmä vtipnou formou plnou nových informácií.

Hneď v úvode autor videa hovorí o Slovensku a Slovinsku. Aj napriek mnohým podobnostiam, ako je vlajka, názov a história, dáva Paul do pozornosti fakt, že sú to dve rozdielne krajiny. 

Ďalej sa video upriamuje na politickú geografiu, kde Paul poukazu na susediace krajiny, ale taktiež na geografický stred Európy, ktorý všetci Slováci poznajú – Kremnické Bane.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Paul B (Barby) (@geographynow_officia

Zaujímavosti, ktoré prekvapia aj mnohých Slovákov

V súvislosti s Bratislavou ako hlavným mestom spomína autor videa aj zaujímavý fakt, že naše hlavné mesto ako jedno z mála na svete susedí s ďalšími dvoma štátmi. 

Prvé minúty videa venuje PPPítr zaujímavostiam, ktoré Slováci síce môžu brať ako bežné, no pre turistov sú zaujímavým zážitkom. Konkrétne spomína bratislavské UFO, klietku hanby v Levoči a taktiež vlak, ktorý prechádza futbalovým ihriskom. 

Slovenský Youtuber spomína aj historické miesta po celom Slovensku, katedrály a fakt, že naša krajina sa môže pýšiť viac než 200 hradmi a 400 zámkami. 

Poznáš kanál Geography Now?

Ďalšia časť, ktorá je v súvislosti so Slovenskom opisovaná, je príroda. Paul poznamenáva, že Slovensko je krajina, ktorá je až z 80 % hornatá. Zaujímavosťou je taktiež množstvo jaskýň a minerálnych prameňov. 

Vedel si, že Slovensko je jedna z mála krajín, kde sa ťaží opál? Našu krajinu prebrali Paul s PPPítrom do poslednej bodky a nezabudli ani na priemysel, demografiu, naše typické jedlá a nápoje. Dokonca sa venovali aj histórii a kultúre.

Z hľadiska kultúry autori spomenuli nielen klasickú a tradičnú hudbu, ale aj súčasných spevákov a kapely. Nezabudli ani na festivaly ako napríklad Pohoda. 

10 lokalít, ktoré dokazujú, že Slovensko je jednou z najkrajších krajín sveta

Dynamickosť a dávka humoru vo videách

Niet sa prečo čudovať, že Youtube kanál Geography Now! sa môže popýšiť takmer 2,5 miliónmi odberateľov. Paul opisuje krajiny jednoducho, zrozumiteľne a hlavne s dávkou humoru, ktorá pomôže sledovateľovi pochopiť súvislosti. 

Vo videách sa objavujú aj hostia, ktorí pomáhajú Paulovi danú krajinu predstaviť. Vďaka tomu je video dynamické a zaujímavé, a to nielen vďaka množstvu informácií, ktoré prináša.

Zdroje: Youtube, Geographynow.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech