Za bývanie na najlepšej adrese v Bratislave nemusíš dať majland. Toto bývanie je snom mnohých Slovákov

  • Nájsť v Bratislave byt lacnejší ako milión eur problémom nie je, no zároveň nie je problémom nájsť byt drahší ako milión eur
  • Vybrali sme 5 nehnuteľností, ktoré ťa zaujmú nielen unikátnym dizajnom, ale aj cenou
  • Všetky sa nachádzajú v lukratívnych častiach
Arvin&Benet
  • Nájsť v Bratislave byt lacnejší ako milión eur problémom nie je, no zároveň nie je problémom nájsť byt drahší ako milión eur
  • Vybrali sme 5 nehnuteľností, ktoré ťa zaujmú nielen unikátnym dizajnom, ale aj cenou
  • Všetky sa nachádzajú v lukratívnych častiach

Luxusné nehnuteľnosti sú rozhádzané po celom Slovensku, no je pochopiteľné, že najviac sa ich nachádza práve v hlavnom meste. Často ide o nehnuteľnosti, ktoré sa nachádzajú v lukratívnych štvrtiach a svojim majiteľom dokážu poskytnúť nevídaný luxus. Ceny týchto bytov sú rôzne, no často presahujú aj jeden milión eur.

Vybrali sme 5 luxusných bratislavských nehnuteľností, ktoré si záujemcu získajú predovšetkým vďaka perfektne zladenému interiéru a ďalším záležitostiam, ktoré len tak inde nenájde.

6-izbový rodinný dom, Líščie údolie

Tento článok začneme so 6-izbovým domom, ktorý sa nachádza v zástavbe rodinných domov v Karlovej Vsi. Výhodou je pokojná atmosféra a tiché prostredie. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, nehnuteľnosť je skutočne priestranná. 

zdroj: Arvin&Benet

Na prízemí sa okrem kuchyne a jedálenskej časti nachádza aj obývacia izba s krbom, spálňa a kúpeľňa. Druhé podlažie pozostáva zo štyroch priestranných spální.

V nehnuteľnosti je aj samostatná časť, ktorá funguje ako 2-izbový byt. Do tejto časti sa dá dostať vlastným vstupom. Prízemie je ladené do neutrálnych tónov, kúpeľňa je svetlá.

Ako sa uvádza na webe realitnej kancelárie Arvin & Benet, súčasťou domu je aj samostatná miestnosť, ktorá slúži ako úložný priestor. Má vlastný vstup a dá sa do nej dostať zvonku. 

zdroj: Arvin&Benet

Za zmienku stojí aj zelená záhrada, ktorá je ideálnym miestom na stretnutia s priateľmi a na grilovanie. V záhrade sa zároveň nachádza sauna. Celý dom je klimatizovaný a jeho cena je 569 000 eur.

zdroj: Arvin&Benet

4-izbový byt, SKY PARK

V ponuke realitnej kancelárie Arvin&Benet je aj luxusný 4-izbový byt nachádzajúci sa v známom bratislavskom projekte SKY PARK. Celková plocha bytu je 128,25 m2, z toho patrí 113,59 m2 interiéru, 13,34 m2 lóži a 1,59 m2 pivnici. 

Vzhľadom na veľkosť nehnuteľnosti možno skonštatovať, že je určená predovšetkým pre klienta, ktorý si potrpí na bývanie na dobrej a vyhľadávanej adrese a na luxusné výhľady. Výhodou bytu je aj jeho vzdušnosť a svetelnosť.

zdroj: Arvin&Benet

Dominantou bytu je denná časť, ktorá pozostáva z kuchynskej časti, ktorá sa nachádza v blízkosti obývacej izby. Kuchyňa je s obývačkou prepojená prostredníctvom jedálne. Obývacia izba je prepojená aj s loggiou, ktorá ponúka impozantný panoramatický výhľad na mesto.

Z chodby sa dá dostať priamo do dvoch menších spální, pričom tieto miestnosti možno využiť napríklad ako pracovňu alebo detskú izbu. Hlavná spálňa je v porovnaní s týmito dvoma priestrannejšia a disponuje aj vlastnou kúpeľňou s toaletou, šatníkom a druhou loggiou. Vo všetkých spálňach sú umiestnené veľkoformátové okná, vďaka ktorým sú priestory svetlé a vzdušné.

zdroj: Arvin&Benett

Byt disponuje aj 2 kúpeľňami, pričom v jednej z nich je sprchový kút a v druhej vaňa. Obidve tieto kúpeľne sú nadštandardne vybavené. 

Lokalita, v ktorej sa nachádza projekt SKY PARK, je známa, hádam, každému. V jeho blízkosti sa nachádza novootvorená autobusová stanica Nivy, Eurovea, udržiavaná zeleň, detské ihriská a rôzne podniky.

Cena nehnuteľnosti je 870 000 eur.

zdroj: Arvin&Benet

8-izbový dom, Záhorská Bystrica

Na Prídavkovej ulici v Záhorskej Bystrici sa nachádza 8-izbový dom s dvojgarážou, loggiou, terasou a pivnicou. Tak, ako aj predošlá nehnuteľnosť, aj táto je určená pre náročnejšieho klienta. Dom zaujme už svojím zovňajškom, za čo môže kombinácia mramoru a dreva s veľkoformátovými oknami.

Dom pozostáva z troch podlaží, pričom na prvom sa nachádza samostatná bytová jednotka s dvomi izbami, dvojgaráž a veľká herňa. Druhé podlažie patrí oddelenej kuchyni a veľkej jedálenskej časti, ktorá poslúži až 12-tim osobám. Nechýba tu ani priestranná obývacia izba, ktorá je prepojená so slnečnou terasou.

zdroj: Arvin&Benet

Nočná časť je umiestnená na treťom podlaží a rozdelená je do štyroch spální. Dominantou najväčšej spálne je walk-in šatník. V kúpeľni sa nachádza nielen vaňa, ale aj sprchový kút. Toaleta je samostatná. Je potrebné podotknúť, že na každom poschodí sa nachádza vlastné sociálne zariadenie.

Ako sme už písali vyššie, súčasťou nehnuteľnosti je aj dvojgaráž. Výhodou však je, že ďalšie 4 parkovacie miesta sú umiestnené za elektrickou bránou. Pozemok je plný dospelej vegetácie, ktorá poteší oko majiteľa najmä pri pohľade z balkóna. 

zdroj: Arvin&Benet

Ide o novostavbu a jej cena známa nie je. Podľa webu realitnej kancelárie sa na nej dá dohodnúť.

zdroj: Arvin&Benet

4-izbový byt, Palisády

Staromestské Palisády sú taktiež obľúbenou lokalitou na žitie. Ide o jednu z najžiadanejších adries v hlavnom meste a dostať sa tu k bytu nie je jednoduché.

Realitná kancelária Arvin&Benet má vo svojej ponuke veľkorysý 4-izbový byt s terasou a výhľadom na hrad o rozlohe 196 štvorcových metrov. Výmera terasy je 12,6 štvorcových metrov. Byt je po kompletnej rekonštrukcii a problémom by nemalo byť ani parkovanie, ktoré je zabezpečené vo dvore.

Nehnuteľnosť sa nachádza v historickej budove, no nový majiteľ sa nemusí báť, že historicky bude pôsobiť aj samotný byt. Jeho dominantou sú prírodné materiály. Dispozičné riešenie, v ktorom sa byt aktuálne nachádza, nemusí byť konečným. Dá sa totiž prispôsobiť podľa požiadaviek a kritérií klienta.

zdroj: Arvin&Benet

Na spodnom podlaží bytu sa nachádza vstupná hala, ktorú možno využiť aj ako úložný priestor na úschovu kočíka. Vďaka tejto hale nie je vstup priamo do obývacej izby, čím zvyšuje diskrétnosť nehnuteľnosti.

Centrála časť sa nachádza na druhom podlaží, kde je dominantou otvorená galéria s dizajnovým schodiskom. Kuchyňa je priestranná a je prepojená s jedálenskou časťou.

V blízkosti tohto priestoru je umiestnená aj komora. Obývacia izba je presvetlená najmä vďaka strešným oknám.

zdroj: Arvin&Benet

Spálňa nadväzuje na terasu, z ktorej je výhľad na Bratislavský hrad. Výhodou je walk-in šatník, ktorý je súčasťou tohto priestoru. Obidva spomínané podlažia majú vlastnú kúpeľňu s toaletou.

Ako uvádza realitná kancelária, najvyššie podlažie môže mať mnoho využití. Možno ho premeniť na detské kráľovstvo, no aj na pracovňu alebo oddychovú zónu. Tento priestor sa však môže premeniť aj na samostatnú jednotku pozostávajúcu zo spálne, šatníka a kúpeľne.

zdroj: Arvin&Benet

V byte je niekoľko šatníkových skríň, no ak by to bolo novému majiteľovi málo, môže využiť aj pivnicu, ktorá sa nachádza na rovnakom podlaží ako aj byt.

Keďže ide o nehnuteľnosť na prestížnej adrese, ktorá sa nachádza v blízkosti historického centra a Bratislavského hradu, nie je cena nehnuteľnosti najnižšia. Cena bytu je 689 000 eur.

zdroj: Arvin&Benet

3-izbový byt, River Park

Posledná nehnuteľnosť, ktorej sa budeme venovať, sa nachádza v bratislavskom River Parku, konkrétne na Dvořákovom nábreží v Starom Meste. Byt má 3 izby a jeho celková plocha má 130,34 m2. Interiér má plochu 101,80 m2 a terasa 27,50 štvorcových metrov. K bytu prislúcha aj pivnica s rozlohou 7 metrov štvorcových. 

Byt na prvý pohľad pôsobí jednoducho, no to sa nevylučuje s luxusom a honosnosťou. Je po kompletnej rekonštrukcii a od úprav v ňom nikto nebýval. Nehnuteľnosť bola zariadená pomocou architektonického štúdia Studio E. 

zdroj: Arvin&Benet

Byt je zariadený minimalisticky a v svetlých tónoch. Obývacia izba je prepojená s kuchyňou, v ktorej nechýba ostrovček, a malou jedálenskou časťou. Z obývacej izby sa dá ísť na terasu.

V hlavnej spálni sa nachádza vstavaná skriňa a druhá televízia. Byt disponuje aj menšou spálňou, ktorá v súčasnosti slúži ako detská izba. Niet však pochýb o tom, že sa dá prerobiť napríklad na pracovňu.

Cena tejto nehnuteľnosti je 599 000 eur.

zdroj: Arvin&Benet

zdroj: Arvin&Benet
Zdroje: Arvin & Benet, Arvin&Benet, Arvin&Benet, Arvin&Benet, Arvin&Benet

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá