Za fiktívne byty zaplatili Slováci tisícky eur. Nešli ani na obhliadku

  • Dopyt po nehnuteľnostiach v Bratislave stále rastie
  • To dáva priestor aj podvodníkom na Facebooku
  • Od ľudí vymámili už tisícky eur. Prípad rieši polícia
Podvod
FB/Polícia SR, Market place
  • Dopyt po nehnuteľnostiach v Bratislave stále rastie
  • To dáva priestor aj podvodníkom na Facebooku
  • Od ľudí vymámili už tisícky eur. Prípad rieši polícia

Byty v hlavnom meste idú na dračku. Veď si len spomeňte, na koľko inzerátov ste museli reagovať, aby ste sa vôbec dostali na obhliadku? Dopyt je naozaj vysoký, čo sa okrem premrštených cien odrazilo aj na podvodných praktikách.

Množstvo bytov nenájdete len na inzertných portáloch. Naoko výhodné ponuky sa čoraz častejšie objavujú práve na facebookovom market place. Tento inzertný facebookový priestor však nevyužívajú len seriózni vlastníci nehnuteľností. Vytvára totiž bezpečné prostredie aj pre podvodníkov.

Práve tým totiž doslova sadnú na lep záujemcovia, ktorých si získajú fotkami bytov s luxusným zariadením, v centre a dokonca za veľmi príťažlivé ceny. Veď, kto by v dnešnej dobe nesiahol po dvojizbáku pri Nivách za 400 eur? Nenechajte sa však oklamať. Tieto nehnuteľnosti často totiž ani neexistujú.

Market place
zdroj: FB/Market place

Takzvaný „modus operandi“ facebookových podvodníkov je teda jasný – zarobiť. A to sa im podarilo nielen v jednom prípade, ani dvoch. Okresné riaditeľstvo policajného zboru Bratislava totiž eviduje až 9 trestných oznámení.

Podali ich oklamaní ľudia, ktorých „majitelia“ fiktívnych bytov dokopy okradli takmer o 10-tisíc eur. Máte v pláne si prenajať byt? Tak nasledovné riadky čítajte veľmi pozorne, prinášame vám odhalenia facebookových podvodov, ale aj návod, ako sa týmto praktikám účinne vyvarovať.

Odhalí ich vizuál

Redaktorka Startitup dlhodobo sleduje inzeráty týkajúce sa nehnuteľností na Facebooku. Ak si otvoríte market place, je reálne už problém odlíšiť ten pravý od fiktívneho. Ako prvé si na falošných inzerátoch môžete všimnúť podozrivo nízku cenu, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 350 do 500 eur.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá