Za mastičky z konope dostal 20 rokov a prepadne mu majetok. Syn a chorí rodičia ostávajú bez strechy nad hlavou

  • Policajti ho prichytili s marihuanou, predtým nebol trestaný
  • Vyrábal mastičky rodičom, onkologickým pacientom
  • Dostal tvrdý trest, jeho rodina zrejme skončí na ulici
Facebook/Martin Hojsík
  • Policajti ho prichytili s marihuanou, predtým nebol trestaný
  • Vyrábal mastičky rodičom, onkologickým pacientom
  • Dostal tvrdý trest, jeho rodina zrejme skončí na ulici

Europoslanci z Progresívneho Slovenska Martin Hojsík spolu s jeho kolegom, Michalom Šimečkom poukazujú na ďalší nešťastný prípad zo slovenských súdov. Hovoria, že ide o obrovskú nespravodlivosť.

Okresný súd v Trnave odsúdil ich známeho pána Josefa Šípoša na 20 rokov za mrežami a zároveň mu prepadáva aj majetok, a teda rodinný dom.

Vyrábal mastičky pre onkologických pacientov

Pán Šípoš sa do tejto situácie dostal, pretože ho policajti prichytili s marihuanou. Vyrábal z nej mastičky pre svojich rodičov.

Práve s nimi a synom Patrikom pán Šípoš býva. Jeho rodičia sú onkologickými pacientmi a mastičky im pomáhali. „Nikomu neublížil, len prechovával rastliny konope. Rastliny, ktorej priaznivé účinky na zdravie sú vedecky preukázané,“ hovoril Patrik ešte v auguste na zhromaždení, ktoré malo upozorniť na neprimerane vysoké tresty za držanie marihuany.

Vtedy sedel jeho otec vo vyšetrovačke desať mesiacov a ešte nevedel, aký osud ho čaká. Nikdy predtým nebol trestaný. Dnes už svoj ortieľ pozná.

zdroj: SIU

Jeho rodina ostala bez domu

Vo väzení si odsedí 20 rokov. Rodičia, ktorým pomáhal, a syn, ktorý zaňho bojoval, tak rozhodnutím súdu prichádzajú o strechu nad hlavou a končia na ulici, konštatujú europoslanci.

„Pýtate sa, koľkých ľudí pán Šípoš zavraždil? Alebo koľko ton heroínu doviezla jeho mafiánska skupina z Afganistanu? Správna odpoveď je NULA. Jediné, čoho sa pán Šípoš dopustil, je výroba a predaj liečivých mastí z marihuany,“ píše Hojsík na sociálnej sieti.

Ešte počas leta rodina avizovala, že sa obrátili na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Dúfajú, že prezidentka Josefa omilostí. 

Zdroje: Facebook/Martin Hojsík, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá