Za minimálnu hodinovú mzdu si na Slovensku kúpiš s prehľadom jedno maslo

  • Za švajčiarsku najnižšiu mzdu by si mohol ísť každý mesiac na Maldivy
  • Aj tak sa nám podľa kompetentných darí na 120 %
maslo
youtube.com/pinterest.com
  • Za švajčiarsku najnižšiu mzdu by si mohol ísť každý mesiac na Maldivy
  • Aj tak sa nám podľa kompetentných darí na 120 %

Fico v továrni, zmrazovanie poslaneckých platov a zvyšovanie minimálnej mzdy o sumu, za ktorú si dnes kúpiš pár vajec. Aj toto sú jedny z najviac riešených tém, z ktorých bežný Slovák aj tak nič nezíska.

Náš pán premiér po 10 rokoch konečne dokázal, že pracuje, a celý internet si z neho robí srandu. Pritom chcel len všetkým slovenským robotníkom dokázať, že keď sa chce, nakradnúť sa dá. V továrni v Lozorne ukázal, ako sa zvára vlastnou hlavou a urobil rekordných 497 zvarkov. Človek by si až pomyslel, že sa minul povolaním. Počas prvej a zrejme poslednej nočnej zmeny sa s hlavou v oblakoch vybral k skrinke. Z tej si zobral svoje hodinky za 20-tisíc eur, nasadol do vlastnej limuzíny, s ktorou sa odviezol do luxusného bytu daňového podvodníka. Aj takto vyzerá solidarita na Slovensku.

Berte to ako prejav najhlbšej solidarity voči ľuďom, ktorí pracujú v noci. Ako jednoduchý prejav solidarity,“ uviedol premiér v sobotu na brífingu na margo jeho nočnej zmeny.

Fico zistil, že nočné zmeny v továrňach zrovna nepredstavujú prechádzku ružovou záhradou. Dobre si uvedomuje, že keď bude mať ľud na vajíčka a maslo, všetko bude v poriadku. Preto sme sa dočkali slávnostného podpísania nariadenia o zvýšení minimálnej mzdy v roku 2018, ktorá stúpne zo súčasných, v skutku zaujímavých 435 eur na 480 eur. Ide o zvýšenie o 10,34 %. Minimálna hodinová mzda zamestnancov tak dosiahne 2,759 eura, čo vychádza presne na jedno tatranské maslo.

Suma 480 eur však stále predstavuje len čiastku, za ktorú si človek zo Švajčiarska kúpi možno tak pracie prostriedky. Keby si totižto vo Švajčiarsku zarábal len minimálnu mzdu, na účet by sa ti každý mesiac pripísalo, pre mnohých nepredstaviteľných, 2 912 eur.


Ficove zvyšovanie minimálnej mzdy sa však dotklo nejedného poslanca Národnej rady. Keď sa zvyšujú platy chudobným Slovákov, prečo by nemohli dostať viac aj oni? Dnes poslanci zarábajú zhruba 3 500 eur, no po novom by mesačne mohli dostávať aj 4 500 eur. Vôľu rozmraziť platy majú dnes všetci okrem matovičovcov a kotlebovcov. Matovič sa pritom takto rozohnil:

Ak by sme pritom mali ísť podľa švajčiarskeho modelu, za funkciu by poslanci nedostávali mzdu, ale na miestne pomery len mimoriadne nízku náhradu nákladov. Poslanci vo Švajčiarsku pritom nemajú k dispozícii ani kanceláriu, ani asistentov, a bežne majú civilné zamestnanie. To by mohlo predikovať, že popri mandáte premiéra by náš premiér pokojne zvládol aj tú nočnú v Automobilovom priemyselnom v parku v Lozorne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK