Za neexistujúcu jachtu zaplatil sumu, ktorá ťa posadí na zadok. Jej súčasťou sú aj súkromné ostrovy

  • Kúpiť jachtu za 650-tisíc dolárov nie je nemožné
  • Problémom však je, že táto jachta neexistuje
  • Aj napriek tomu si našla nového majiteľa
pjimage - 2021-11-30T145856.451
Reprofoto/Youtube
  • Kúpiť jachtu za 650-tisíc dolárov nie je nemožné
  • Problémom však je, že táto jachta neexistuje
  • Aj napriek tomu si našla nového majiteľa

Ak má niekto neobmedzené množstvo peňazí, nemá problém investovať do tých najväčších blbostí. Minúť však viac ako pol milióna dolárov za neexistujúcu jachtu je skutočný nonsens. Hoci to znie ako niečo nereálne, opak je pravdou.

Počas minulého týždňa zaplatila neznáma osoba 650-tisíc dolárov v kryptomene ethereum za jachtu, na ktorú nikdy fyzicky nevkročí. Jachta s názvom The Metaflower Super Mega Yacht sa predávala  za 149 ETH, čo z nej robí najdrahšie aktívum NFT (non-fungible token) na platforme. 

Portál Futurism jachtu označil za komickú a ohavnú a prirovnáva ju k hre Minecraft. Spôsobené to je jej hranatým dizajnom. Jachta má 4 podlažia, niekoľko salónikov, vírivku a radu luxusných NFT vyvinutých pre platformu The Sandbox. Tá zahŕňa súkromné ostrovy s prístavmi, vodné skútre, motorové člny a plážové kluby. 

Skutočná jachta

Prečo si niekto túto neexistujúcu jachtu kúpil, je otázne. Možné však je, že mal nutkanie niečo podobné vlastniť a na skutočnú super jachtu peniaze nemal. Iba nedávno sme ťa informovali o jachte za 600 miliónov dolárov. Jachta sa na oceány dostane až v roku 2024, no ihneď sa zaradí medzi tie najluxusnejšie. 

728-stopové, teda 221-metrové vozidlo s názvom Somnio má hodnotu 600 miliónov dolárov a pochváliť sa môže luxusným interiérom, ktorý by chcel nejeden u seba doma.

V jachte sa nachádza 39 apartmánov, pričom každý z nich má vlastný balkón s výhľadom na oceán. Ako uvádza portál CNN, súčasťou izieb sú postele v tvare mušlí a rozsiahle obytné priestory. 

zdroj: winch design

Ceny apartmánov sú rôzne, no najnižšia je na úrovni 11 miliónov dolárov. Najmenší apartmán má 148 metrov štvorcových, najväčší 603 metrov štvorcových a ten sa nachádza na väčšej časti hornej paluby.

Luxus, ktorý ponúka, si však nebude môcť vychutnať každý. Na jachtu sa dostanú len boháči, no ani plné bankové konto ti to nezaručí. Majitelia projektu budú rozosielať milionárom pozvánky, až keď ju dostaneš, si môžeš na jachte kúpiť ultraluxusný apartmán.

Zdroje: Futurism.com, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie