Za pár stoviek eur môžeš zažiť „road trip“ po Slovensku na trabantoch, aký človek absolvuje len raz za život

  • Koronakríza ovplyvnila cestovateľské plány mnohých z nás
  • To však neznamená, že toto leto nezažiješ žiadne cestovateľské dobrodružstvo
  • Pouvažovať môžeš napríklad nad cestou naprieč Slovenskom na legendárnych trabantoch
Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej
  • Koronakríza ovplyvnila cestovateľské plány mnohých z nás
  • To však neznamená, že toto leto nezažiješ žiadne cestovateľské dobrodružstvo
  • Pouvažovať môžeš napríklad nad cestou naprieč Slovenskom na legendárnych trabantoch

Ak aj ty patríš medzi fanúšikov obľúbeného dokumentu zachytávajúceho cestu žltých trabantov naprieč svetom, mal by si spozornieť. Podobné dobrodružstvo môžeš zažiť už tento mesiac aj na Slovensku.

„Štyri trabanty aj so šoférmi-technikmi a výborná partia zložená výlučne z ľudí, ktorí sú nomádmi a dobrodruhmi telom aj dušou. Spoznáme nepoznané, objavíme neobjavené a zažijeme nezažité. Zoberieme vás na svoje obľúbené, neošúchané miesta, kam zväčša cestovky nezablúdia,“ lákajú ľudí organizátori zájazdu.

Cesta, ktorú je možné zažiť snáď len raz za život, sa bude konať 15. až 23. augusta. Nevšedná jazda naprieč Slovenskom ťa bude stáť 640 eur.

Divoká jazda na trabantoch po Slovensku. 8 dní nabitých zážitkami. Foto od začiatku až do konca. Od Istropolisu (tu…

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Sonntag, 9. August 2020

Cena zahŕňa osem nocí na ceste, ubytovanie prevažne v kempoch a chatkách, luxusný transfer v trabante aj s vodičom-technikom a náhradnými dielmi, poldňový splav Hronu, aktivity v rómskej osade či návštevu psychedelickej stanice v Svite.

Hlavným sprievodcom je Dorota Nvotová, ktoré je zakladateľkou cestovnej kancelárie Fulmaya Travel, ktorá sa zameriava na sprostredkovanie autentických zážitkov, zväčša len pre malé skupiny cestovateľov.

S Trabantom je cesta cieľ

Vyráža sa priamo z Bratislavy a prvou zastávkou je 142 kilometrov vzdialený Jur nad Hronom, kam sa s trabantom dostaneš za približne dve a štvrť hodiny. V tamojšom kempe Vodník je zabezpečené ubytovanie v stanoch, nasleduje splav Hrona.

Z tohto miesta vyrazíš do 56 kilometrov vzdialenej Banskej Štiavnice, kde sa ubytuješ v spriatelenom dome s penziónom. Samozrejmosťou má byť prehliadka mesta, historických uličiek plných kaviarní a potom sa môžeš okúpať napríklad aj v prírodných tajchoch.

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Montag, 10. August 2020

Po návšteve srdca Slovenska absolvuješ prejazd cez Nízke Tatry, nedotknutú Španiu dolinu či Liptovskú Osadu. Na Orave zaparkuješ a čaká ťa pešia túra k drevenici na úplnej samote.

„V chalúpke nemáme elektrinu, vodu si nanosíme zo studničky, jedlo navaríme na ohni alebo na piecke. Čistý survival,“ objasňujú organizátori zájazdu.

Aj počas road tripu ťa čaká voľný deň a to práve v drevenici na Orave, odkiaľ sa môžeš vydať na turistiku do okolitých kopcov. Na ďalší deň však už vyrazíš do Vysokých Tatier, kde sa ubytuješ priamo na vysokohorskej chate. Nasleduje pekná jazda popod Tatry do rómskej osady na Spiši.

chalúpka na samote

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Sonntag, 9. August 2020

„Zastavíme sa v unikátnej stanici vo Svite, kde otestujeme úplne halucinačnú akustiku. Pokračujeme do rómskej osady na Spiši. Otestujeme, ako sa žije našim spoluobčanom v neľahkých podmienkach. Až ten, kto okúsi, má právo súdiť! Ubytujeme sa v chyži, spoločne budeme variť tradičné rómske jedlá,“ hovoria organizátori.

Deň 3. Orava

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Sonntag, 9. August 2020

Zo Spiša na ďalší deň vyrazíš priamo do Košíc. Nečakaj žiadnu nudnú jazdu po frekventovaných cestách. Pôjde sa cez malebné slovenské dediny a osady. Ubytuješ sa v kempe, prípadne v hoteli a vychutnáš si metropolu východu.

V trabante je povolená hudba len pred r. ‘88 :)))

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Montag, 13. Juli 2020

Cesta do Bratislavy bude rozdelená na dve časti, po ceste prespíš v kempe pri slovenskom mori Liptovskej Mare, kde si môžeš zaplávať. Na deviaty deň už vyrážaš do hlavného mesta, kam by sa mali trabanty dostať po približne piatich hodinách.

Zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech