Za pár tisíc ti Marek na dvore postaví jedinečný office: Geniálnu pracovňu vybudujú za 24 hodín

  • Marek Kuzmiak prišiel s unikátnym nápadom, ktorý ocenia predovšetkým freelanceri
  • Home office sa môže zmeniť na garden office, a to len za 24 hodín
Focuso.sk
Exteriér a interiér súkromnej pracovne postavenej slovenskou firmou Focuso., Focuso.sk
  • Marek Kuzmiak prišiel s unikátnym nápadom, ktorý ocenia predovšetkým freelanceri
  • Home office sa môže zmeniť na garden office, a to len za 24 hodín

Home office je v dnešnej dobe pomerne zaužívanou formou práce. Aby sa však ľuďom pracovalo doma dobre, je potrebné, aby mali vhodné podmienky. Tie sa nie vždy podarí dosiahnuť. 

Nejde len o silu internetového pripojenia či celkovú technickú vybavenosť, ale predovšetkým o pohodlie, ktoré je nesporne dôležitým faktorom pre dobrú efektivitu práce.

So svojským riešením prišiel Marek Kuzmiak, ktorý v roku 2020 začal písať príbeh značky Focuso. Ako sám hovorí, na začiatku bola vlastná potreba a sen o efektívnejšej práci z domu.

„Počas prvej vlny koronavírusu som, ako mnoho ľudí, zrazu zostal primárne na home office. Mal som doma peknú pracovňu, no aj celkom akčnú a ukecanú dvojročnú dcéru, ktorá vyžadovala moju pozornosť,“ vysvetľuje pre Startitup.

Dodáva, že problémom boli aj pracovné telefonáty, ktoré malú dcérku rušili počas spánku. V lete mladú rodinu potešila informácia, že medzi nich pribudne ďalší člen, v dôsledku čoho sa Marek so svojou pôvodnou kanceláriou musel rozlúčiť.

„Ako teda vyriešiť prácu z domu tak, aby sme sa vzájomne doma neobmedzovali, aby som mal priestor, kde pracovať, a zároveň sme nemuseli kupovať väčší dom?“ pýtal sa sám seba v tom čase.

zdroj: Focuso

Dospel však len k tomu, že ideálne by bolo, ak by pribudla ďalšia izba, ktorá by bola ideálne na záhrade. Ide totiž o miesto, kde sa Marek dokáže najlepšie sústrediť. „Byť v práci marketér a doma manžel a tatko,“ konštatuje.

Keď si uvedomil, že priestor na záhrade je, táto myšlienka začala naberať reálny rozmer. Komplikovala to len skutočnosť, že štandardné záhradné domčeky neboli ideálnym riešením, či už z pohľadu svetlej výšky v interiéri a aj pre teplotné výkyvy v zime a v lete.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Focuso

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá