Za posledné mesiace tu polícia zasahovala už vyše 500-krát. Situácia v okolí Obchodnej je stále zlá

  • Od otvorenia novej stanice Mestkej polície zasahovali na Obchodnej ulici a v jej okolí už viac ako 500-krát
  • V piatich prípadoch zadržala polícia páchateľov násilných trestných činov
Wikimdia (David Castor), TASR
Wikimedia (David Castor), TASR
  • Od otvorenia novej stanice Mestkej polície zasahovali na Obchodnej ulici a v jej okolí už viac ako 500-krát
  • V piatich prípadoch zadržala polícia páchateľov násilných trestných činov

Bratislavou v posledných týždňoch otriasli vlny násilia. Jednou z posledných bola vražda mladého cudzinca na Námestí SNP, ku ktorej došlo v Nedeľu v ranných hodinách. Ako informovala Polícia SR, malo ísť o 22-ročného muža s balkánskym pôvodom. Cudzinec bol dokopaný na smrť.

Už predtým sa mnohí Bratislavčania vyhýbali neslávne známej Obchodnej ulici a jej okolí. Tá sa už viackrát stala dejiskom násilných trestných činov a aj napriek novej policajnej stanici, ktorá bola otvorená pred štyrmi mesiacmi, tu k násilnostiam došlo znova.

Podľa hovorcu hlavného mesta Petra Bublu zasahovala mestská polícia na Obchodnej ulici a v jej okolí za posledné obdobie už viac ako 500-krát. Z toho v piatich prípadoch zadržali páchateľov násilných trestných činov. Jedným z opatrení na zvýšenie bezpečnosti sú aj kamery, tých je v tomto priestore momentálne už 262, z toho 194 bezpečnostných. V okolí Obchodnej ulice, podchodu na Hodžovom námestí a priľahlých uliciach je v súčasnosti 16 kamier.

zdroj: Mestská polícia Obchodná ulica (TASR)

„Momentálne prebieha náborová kampaň, ktorou lákame nových mestských policajtov do služby. Od spustenia náborovej kampane (cca v polovici októbra) k dnešnému dňu sa prihlásilo celkom 281 záujemcov,“ vyjadril sa Bubla pre Startitup.

Zodpovední sú aj majitelia podnikov

Podľa magistrátu nemôže celá zodpovednosť za bezpečie na Obchodnej ulici stáť iba na mestskej polícii. Preto sa rozhodol spolupracovať aj s majiteľmi podnikov, ktorých školí v rámci pilotného projektu Certifikát dobrého podniku. Takýmto spôsob sa snažia majiteľov poučiť o ich zodpovednosti, ktorú majú k bezprostrednému okoliu pri ich prevádzkach. Mesto chce takto podporiť personál prevádzok, ktorý vie účinne riešiť konflikty, aké môžu v podnikoch vznikať.

zdroj: TASR

Nové technológie

Vedenia mesta sa chce so zlou situáciu vysporiadať aj prostredníctvom technológií. Ako pre Startitup potvrdil magistrát, v budúcom roku plánuje testovať nový kamerový systém. Ide o prediktívny systém, ktorý by pomohol včas detekovať rizikové správanie a upozorniť na možnú hrozbu priamo hliadky aj operačné stredisko. Spolu s lepšou technikou chce magistrát aj zvýšiť počet hliadok.

„Bezpečnostná situácia v niektorých lokalitách Bratislavy a zvlášť na Obchodnej ulici a v bezprostrednom okolí, stále nie je dobrá. Opatrenia, ktoré mesto na jej zlepšenie realizuje sú stále len jednou z častí komplexnejšieho problému. Na riešení sa okrem mesta a mestskej polície totiž musí vo zvýšenej miere podieľať aj štátna polícia, samospráva Starého Mesta a v neposlednom rade politici aj celá spoločnosť,“ upresnil Bubla.

Zdroj: PolíciaSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech