Za posledných 24 hodín viac ako 2 000 mŕtvych. Amerika zažíva hrôzu a strach

  • Ide o najhoršie čísla v histórii trvania pandémie
Virus_Outbreak_Massachusetts724150695898 (1)
TASR/AP
  • Ide o najhoršie čísla v histórii trvania pandémie

Podľa slov britského denníka BBC sa tak Spojené štáty stali historicky prvou spomedzi všetkých krajín sveta, ktorá v priebehu jedného dňa zaznamenala tak vysoký počet mŕtvych s diagnózou COVID-19.

Podľa štatistík Johns Hopkins University podľahlo nákaze za posledných 24 hodín 2 108 osôb, čím stúpol celkový počet mŕtvych na viac než 18-tisíc. USA by tak čoskoro mohli prekonať Taliansko ako krajinu s najvyšším počtom úmrtí na svete. Rozdiel medzi oboma krajinami je už však len niekoľko desiatok mŕtvych. Počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v USA medzičasom prekročil 500-tisíc.

Experti si ale myslia, že situácia v Spojených štátoch sa začína ustaľovať. Doktorka Deborah Birxová tvrdí, že pandémia sa stabilizuje, upozornila však, že „stále nedosiahla svoj vrchol“. Prezident Donald Trump rovnako povedal, že očakáva nižší počet obetí ako 100-tisíc, o ktorých hovorili pôvodné odhady.

zdroj: worldometers.info

V New Yorku nie je na telá zosnulých vytvorený dostatočný priestor, preto sú umiestňované do masových hrobov, informuje BBC.

Spojené štáty však naďalej očakávajú vrchol pandémie, ktorý by mal nastúpiť v priebehu niekoľkých týždňov.

Zdroj: bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech