Za protest hrozí Ficovi mastná pokuta. Ľudia bez rúšok sú v červenom okrese neakceptovateľní

  • Včerajší protest strany Smer bude mať pravdepodobne dohru
  • Tá by mala mať formu finančnej sankcie
fico
TASR/Jaroslav Novák
  • Včerajší protest strany Smer bude mať pravdepodobne dohru
  • Tá by mala mať formu finančnej sankcie

V nedeľu 17. októbra 2021 sa v Rimavskej Sobote konal protest, ktorý bol zorganizovaný stranou Smer a Robertom Ficom. Protest, ktorý Fico označil za čapicový, mal vláde ukázať, ako ju budú hnať ľudia čapicami. Podľa televízie Markíza sa akcie zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí. Zaujímavosťou však je, že veľká časť z nich nemala prekryté dýchacie cesty.

Okrem voličov Smeru sa na akcii ukázali aj fanúšikovia ĽSNS, ktorí túto príležitosť využili na vyzbieranie podpisov do petície za vystúpenie Slovenska z EÚ a NATO. Na pódiu nechýbal ani Andrej Danko z SNS.

Keďže Slovensko momentálne funguje na základe COVID automatu, na tejto akcii boli povinné rúška. Na protest sa pozreli aj slovenskí hygienici, ktorí tvrdia, že strana Smer porušila pandemické opatrenia. Ako píše Denník N, strana sa môže pripraviť na pokutu vo výške až 20-tisíc eur.

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Daša Račková uviedla, že ide o správny delikt na úseku verejného zdravotníctva. RÚVZ v Rimavskej Sobote začne vo veci správne konanie. 

Zdroje: TV Markíza, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie