Za skipasy na Slovensku si tento rok priplatíš. Vieme, koľko minieš v populárnych strediskách (PREHĽAD)

  • Lyžiarska sezóna štartuje už o pár dní
  • Ponúkame ti prehľad cien v najväčších slovenských strediskách
Na snímke je žena na snowboarde a Chopok.
Ilustračné foto, TASR/Branislav Račko, Miroslava Mlynárová
  • Lyžiarska sezóna štartuje už o pár dní
  • Ponúkame ti prehľad cien v najväčších slovenských strediskách

Tohtoročná zima je už v plnom prúde a s ňou prichádza aj ďalšia lyžiarska sezóna. Vášniví lyžiari si užívajú prvú lyžovačku tejto sezóny už od 2. decembra v Jasnej. Vo Vysokých Tatrách a na Donovaloch ich budú nasledovať iba o týždeň neskôr.

Prípravy na tohtoročnú lyžiarsku sezónu sú v plnom prúde aj v iných lyžiarskych strediskách. Na niektorých miestach zostávajú ceny skipasov rovnaké ako minulý rok, no inde si o niečo priplatíš. 

Ponúkame ti preto prehľad cien skipasov v tých najväčších slovenských lyžiarskych strediskách, ktoré svoje cenníky pre lyžiarsku sezónu 2023/24 už zverejnili. 

Lyžiarske strediská Jasná – Nízke Tatry, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica

Ako uvádza portál Pravda, sezónu v Jasnej spustia tento rok už 2. decembra podujatím Winter Opening, kde vystúpi speváčka Dara Rolins. 

Minuloročnú sezónu platila v Jasnej vynovená aplikácia Gopass, ktorá je k dispozícii návštevníkom aj teraz. Dostupné sú tiež aj rôzne pobyty, ktoré v cene zahŕňajú aj skipasy. Okrem toho čaká návštevníkov tohto lyžiarskeho strediska aj obnovená prevádzka vleku Brhliská, ale aj vylepšené detaily niektorých tratí.

O týždeň neskôr (9. decembra) plánujú odštartovať lyžiarsku sezónu aj na Štrbskom Plese a 16. decembra v Tatranskej Lomnici. 

Tieto lyžiarske strediská spustili predpredaj skipasov už koncom októbra prostredníctvom aplikácie Gopass. Lyžiari ich tak majú možnosť nakúpiť za flexibilné ceny. 

„Tento rok sme začínali v online nákupe na rovnakých sumách ako vlani. V Tatrách to bolo od 24 a v Jasnej od 29 eur. Pohybuje sa to v závislosti od záujmu. Keď je vysoký, cena stúpa a naopak. Priamo v pokladni je však vždy vyššia. Rozdiel môže byť aj viac ako 20 eur,“ uviedol Marián Galajda, manažér komunikácie spoločnosti Tatry mountain resorts, ktorá tieto strediská prevádzkuje.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jasná (@jasna_nizke_tatry)

Cena jednodňového skipasu pre dospelého v novej sezóne je 59 eur na mieste v pokladni, 49 eur v samoobslužnom automate. Lyžiari majú možnosť zaobstarať si skipasy aj online za 39 eur. Ceny sa môžu postupne meniť. Za lyžovačku cez Vianoce, na Silvestra a medzi sviatkami si priplatíš. 

Na Štrbskom Plese zaplatíš v pokladni za skipas 47 eur a v samoobslužnom automate 45 eur. Podobne je to s cenou aj v Tatranskej Lomnici, kde si však v pokladni priplatíš o 2 eurá viac (49 eur). 

Lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly

Väčšina stredísk ešte nemá ideálne podmienky na zasnežovanie, a tak musia čakať. Inak tomu nie je ani na Donovaloch. 

„Žiaľ, teploty nám to zatiaľ neumožňujú,“ uviedla Dominika Donovalová z lyžiarskeho strediska PARK SNOW Donovaly. Štart tohtoročnej lyžiarskej sezóny už ale naplánovali na 9. decembra, kedy tam chystajú aj veľkú Opening party.

„V prípade, že by boli snehové podmienky lepšie už pred týmto termínom, lyžiarsku prevádzku spustíme skôr,“ doplnila Donovalová.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PARK SNOW Donovaly (@donovaly)

V tomto lyžiarskom stredisku je cena jednodňového skipasu rovnaká ako minulý rok, a to 39 eur. 

„Rovnako je to aj u sezónneho skipasu, ktorý platí celý rok a má ešte viac benefitov. V predpredaji sa dal kúpiť už od 229 eur,“ podotkla Donovalová s tým, že v stredisku chystajú množstvo noviniek. Za rovnaké ceny ako vlani dostanú podľa jej slov ich klienti viac.

„Budeme mať rozšírený Riders park, novú Crossovú dráhu, BIG AIR, viacero zaujímavých športovo-zábavných eventov a prvú permanentnú tréningovú zjazdovku, kde si počas RACE FRESH TRACK môžu lyžiari zmerať sily počas tejto zážitkovej rannej lyžovačky,“ doplnila Donovalová.

Lyžiarske stredisko Ski Tále

Toto lyžiarske stredisko pod južnými svahmi Chopka plánuje spustiť tohtoročnú lyžiarsku sezónu najskôr 25. decembra. Všetko však závisí od poveternostných podmienok. Podľa Miroslavy Rybovičovej je na zasnežovanie ešte stále príliš teplo. 

„Samozrejme, kolegovia sú už pripravení. Akonáhle začne mrznúť, spustíme to,“ poznamenala Rybovičová.

Aj keď ešte nezverejnili ceny tohtoročných skipasov, hore by mali ísť iba o výšku inflácie. Minulú sezónu tam stál celodenný skipas 35 eur v top sezóne. Teraz by mohla táto cena stúpnuť o viac ako dve eurá. 

Zdroje: Pravda, onthesnow.sk, tale.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá