Za svojho slávnejšieho brata Escobara si odsedel roky vo väzení. Dnes zarába na jeho mene

  • Mladý úspešný cyklista vyhrával národné šampionáty
  • To však ešte netušil, ako veľmi mu do života zasiahne biznis jeho mladšieho brata
YouTube/Doku Sk, Cz, GER; Twitter/Once Noticias
Bratia Escobarovci boli odlišní, YouTube/Doku Sk, Cz, GER; Twitter/Once Noticias
  • Mladý úspešný cyklista vyhrával národné šampionáty
  • To však ešte netušil, ako veľmi mu do života zasiahne biznis jeho mladšieho brata

Pravdepodobne si väčšina z nás pamätá príbeh najslávnejšieho drogového dealera, aký kedy žil v Južnej Amerike. Pablo Escobar bol dlhé roky najhľadanejším zločincom na kontinente a bolo o ňom natočených niekoľko hraných či dokumentárnych filmov, rovnako ako aj populárny seriál Narcos.

Málokto však počul o členoch jeho rodiny, na ktorých mal, samozrejme, Pablov životný štýl značný dopad. Jeho syn Juan Pablo dokonca o svojom neslávne známom otcovi napísal knihu s názvom Môj otec: Pablo Escobar. S jeho dcérou Manuelou sa spája dnes už povestný príbeh o tom, ako pre ňu spálil bankovky v hodnote dvoch miliónov dolárov, aby sa zohriala.

Spoločná vášeň bratov Escobarovcov

Politikmi a štátnymi autoritami nenávidený Pablo bol na oplátku milovaný nielen svojou rodinou, no aj občanmi celej Kolumbie. Jeho starší brat Roberto zanechal sľubnú kariéru cyklistu, aby svojmu bratovi pomáhal s jeho organizovaným zločinom, ktorý bol pre Escobarovcov, de facto, rodinným biznisom.

V 80. rokoch bol Roberto druhým najhľadanejším mužom v krajine. Aký je príbeh pravej ruky šéfa Medelínskeho kartelu? Rodičia Pabla, Roberta a ich ďalších súrodencov boli učiteľka a poľnohospodár. Podnikateľského ducha bratia zdedili po dedovi z matkinej strany, ktorý obchodoval s whisky.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Steemit, Vistazo, Deportes Yahoo, El País, El Comercio, Metro Ecuador, Iber Libro, El Periodico, Trip Advisor, El Universo, All that´s interesting

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá