Za úspech vďačí veci, ktorá „otravuje“ aj teba. Nemá ani 30 a patrí k najbohatším ženám v USA

  • Vďaka pôžičke od rodičov sa jej podarilo vybudovať miliónový biznis
  • Napriek obsesívno-kompulzívnej poruche a depresiám sa nevzdala a založila podnik
startup company require 24/7 job
Danielle Pierson, AP/Thenewsette
  • Vďaka pôžičke od rodičov sa jej podarilo vybudovať miliónový biznis
  • Napriek obsesívno-kompulzívnej poruche a depresiám sa nevzdala a založila podnik

V jej devätnástich rokoch sa jej podarilo založiť spoločnosť Newsette, ktorá je zameraná na newslettery pre ženy. Dnes má 27 rokov a patrí k najbohatším ženám Spojených štátov a k najmladším ženám, ktorým sa vlastným pričinením podarilo nahromadiť majetok v deväťciferných číslach. 

Daniella Pierson, žena ktorej kariéra podnikateľky začala ešte na vysokej škole, sa môže pochváliť čistým imaním v hodnote 220 miliónov dolárov. Začala vydávať informačný bulletin „The Newsette“ a v novembri minulého roku spoluzaložila spoločnosť Wondermind, ktorá rozšírila jej zdroje príjmov. 

Danielle sa v roku 2020 dokonca podarilo dostať aj na zoznam 30 najvplyvnejších osobností pod 30 rokov časopisu Forbes. Je veľmi inšpiratívnou ženou, ktorej sa napriek jej obsedantno-kompulzívnej poruche podarilo niečo neuveriteľné. Vo svojich devätnástich rokoch pomocou pôžičky od rodičov v hodnote 15 000 dolárov založila spoločnosť a prerazila v biznis svete. 

Služba, ktorú si predplatili státisíce ľudí

V súčasnosti má The Newsette viac ako 500 000 predplatiteľov, ktorí jej generujú ročný zisk vo výške viac ako 40 miliónov. Spoločnosť je zameraná na ženy, ktoré každé ráno motivuje, posilňuje a informuje pútavým obsahom. Ako sa vyjadrila pre CNBC, v prvom roku vydávania začala okrem súhrnného obsahu o podnikaní, kráse, móde a najnovších udalostiach týkajúcich sa práv žien uverejňovať v každom bulletine aj exkluzívny rozhovor s inšpiratívnou ženou. 

Newsletter for women
zdroj: AP/Thenwesette

Prvé tri roky podnikania bola Danielle jediným zamestnancom Newsette. Práve vďaka tomu sa jej podarilo držať režijné náklady na úplnom minime. Aby rozšírila svoje podnikanie, rozhodla sa, že najlepšou cestou bude spolupráca s rôznymi značkami. Najskôr to boli rôzne malé značky a začínajúce podniky. Neskôr, keď sa jej začínalo dariť, sa na jej stole ocitli aj dohody s väčšími hráčmi ako Bumble, LinkedIn či Twitter. 

Ako píše Newstimes, The Newsette zaznamenala najväčší nárast príjmov práve v posledných troch rokoch. Príjem organizácie rástol doslova skokom z 1 milióna dolárov z roku 2019 na 7 miliónov dolárov z roku 2020. Vlani to už bolo 40 miliónov dolárov. Predplatitelia majú možnosť získať body z každého novo prilákaného čitateľa prostredníctvom osobného odporúčacieho kódu. Čím viac bodov získajú, tým lepší darček si môžu vybrať. 

Tento rok prijala svoju prvú investíciu 

Pred pár týždňami spravila veľké rozhodnutie a predala malý podiel vo svojej spoločnosti investorovi. Investícia v hodnote 200 miliónov dolárov je tak prvou investíciou, ktorú Danielle prijala, ak nerátame 15 000 dolárov v začiatkoch podnikania od jej rodičov.

Okrem toho sa Danielle stala aj spoluzakladateľkou startupu s názvom Wondermind, ktorý sa zameriava na duševné zdravie. Nemožno nespomenúť ani mená ďalších dvoch spoluzakladateliek Seleny Gomez a Mandy Teefey. 

Tento startup sa najnovšie môže pochváliť investíciou v hodnote 5 miliónov dolárov od investorky Sereny Williams. Startup tak bol v auguste tohto roka ocenený na 100 miliónov dolárov. Je pozoruhodné dokázať takéto výsledky najmä, ak berieme do úvahy, že v Danielle ľudia neverili najmä pre jej poruchu a depresie. Práve vďaka prvým príjmom s Newsette si zaplatila terapeuta a začala svoju situáciu riešiť. 

Newsette get your newsletter about women things
zdroj: AP/Newsette

Jej pracovitosť je presne to, čo ju doviedlo k úspechu. Pracovala tak tvrdo, že prvá dovolenka po štyroch rokoch, ktorú si vôbec vzala, bola až minulý rok v júli. Jej problémy boli aj motiváciou pre vytvorenie spoločnosti Wondermind. Ako sa vyjadrila pre Forbes, nechce, aby sa ľudia s problémami duševného zdravia rozlúčili s úspechom. Chce svetu ukázať, že úspech môže vyzerať aj inak. 

Na čo sa zameriava nový startup Wondermind? 

Spoločnosť by sme mohli prirovnať k posilňovni, avšak neposilňuješ a neudržiavaš si svoju fyzickú kondíciu, ale tú mentálnu. Wondermind propaguje postupy na to, ako si udržať duševné zdravie a mentálnu kondíciu. Rovnako ako v prípade jej prvej spoločnosti, aj táto šíri svoju osvetu pomocou sociálnych médií a informačným bulletinom. 

Ako píše Fortune, webová stránka ponúka plán na prekonanie stigmy, zmenu myslenia a pocit podpory. Okrem toho pripravujú aj fyzické produkty, ktorých súčasťou budú aj terapie.

Newsletter používatelia dostávajú trikrát týždenne a obsahuje všetko od rozhovorov s celebritami cez odborné rady až po zdroje o duševnom zdraví. 

Zdroje: CNBC, Newstimes, Forbes, Thenewsette, Fortune

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá