Za vyše 2 mesiace „lenošenia“ dostanete 13 500 eur. NASA hľadá človeka, ktorý bude 70 dní spať

  • Odborníci tvrdia, že by sme mali spať približne 7 až 8 hodín denne, aby sme dokázali efektívne fungovať
  • Žijeme však v dobe, kedy len málokto skutočne spí toľko, koľko potrebuje a deficit následne dopĺňame kofeínom
  • Predstavte si však, že by ste za spánok dostávali výplatu
Unsplash
  • Odborníci tvrdia, že by sme mali spať približne 7 až 8 hodín denne, aby sme dokázali efektívne fungovať
  • Žijeme však v dobe, kedy len málokto skutočne spí toľko, koľko potrebuje a deficit následne dopĺňame kofeínom
  • Predstavte si však, že by ste za spánok dostávali výplatu

Táto príjemná predstava sa môže čoskoro premeniť na realitu. NASA totiž prijíma nových ľudí a vašou úlohou bude pospať si. Za 70 dní spánku môžete zarobiť až takmer 13 500 eur. Znie to lákavo, však?

Prečo NASA hľadá ľudí na spánok? Ich cieľom je zistiť, ako telo človeka reaguje za rôznych okolností na stav beztiaže. Aby astronautom na misii zabezpečili čo najlepšie podmienky, potrebujú dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní testovanie prespať. Nebude to však také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Občas si všetci myslíme, že by sme dokázali stráviť v perinách pokojne aj mesiac, predstavte si však, že by ste sa po zobudení nemohli jednoducho natiahnuť, postaviť sa a vybrať sa do kúpeľne na rannú sprchu či urobiť si kávičku. Ak sa totiž niekto rozhodne, že sa stane súčasťou tohto experimentu, celých 70 dní bude musieť stráviť v tej istej polohe. Ležmo sa bude musieť dokonca aj sprchovať a jesť.

Cieľom vedcov je totiž zistiť, ako sa telo a kardiovaskulárny systém človeka prispôsobí v prípade dlhodobej zmeny podmienok, ako je napríklad vstup do stavu beztiaže. Keď budú odborníci z NASA vedieť, ako sa tela človeka mení, bude pre nich ľahšie pomôcť astronautom zvládnuť dlhé lety do vesmíru.

NASA však nie je jediným zamestnávateľom, ktorý hľadá ľudí na spánok. Ak sa vám ležať v posteli 70 dní vkuse akosi nepozdáva, môžete vyskúšať menej drastickú verziu. Ešte v roku 2013 Hotel Finn v Helsinkách hľadal ľudí, ktorí by boli ochotní testovať, nakoľko sú hotelové postele pohodlné. Nič predsa nie je dôležitejšie, ako zabezpečiť maximálne pohodlie a spokojnosť zákazníkov. Samozrejme, aj pri tomto povolaní bolo nutné splniť isté podmienky. Napríklad plynulá angličtina, fínština a ruština boli obrovskou výhodou.

Ak ani toto nie je práca vašich snov, možno by ste mohli vyskúšať kariéru profesionálneho objímača. V tejto oblasti vám poradí 50 ročná Madelon Guinazzo, ktorá si svoju prácu nevie vynachváliť. Kto by nemal rád túlenie a okrem toho, Madelon si vďaka nemu dokáže ročne zarobiť až vyše 33 000 eur. Založila si dokonca aj vlastnú spoločnosť a profesionálnemu túleniu sa venuje už 10 rokov. Za hodinu túlenia u nej zaplatíte približne 70 eur.

Aká je tá vaša vysnívaná práca?

Zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK