Zábava v ruinách, exotické pláže a veža z lebiek. Vyber si z 5 neokukaných a super lacných destinácií na jesenný výlet

  • Okrem nízkej ceny sľubujú aj peckové zážitky
  • Október môžeš stráviť s nohami v piesku či rukou hore v orientálnych kúpeľoch
  • Kde nájdeš takéto klenoty?
lacné jesenné destinácie
Unsplash/Daniel Olah & Unsplash/ Erik Odiin & Unsplash/Clay Banks
  • Okrem nízkej ceny sľubujú aj peckové zážitky
  • Október môžeš stráviť s nohami v piesku či rukou hore v orientálnych kúpeľoch
  • Kde nájdeš takéto klenoty?

Niektorí si povedali, že na dovolenku nepôjdu v lete, ale počkajú s ňou do jesene, keď budú destinácie menej preplnené a lacnejšie. So skracujúcimi sa dňami turistov naozaj ubudlo. Lenže ceny neklesajú, a určite nie tak výrazne, ako by sme chceli. 

Kartami zamiešali inflácia aj energetická kríza, ktoré už ovplyvňujú i to, koľko minieme za jedlo či ubytovanie na dovolenke. Aj letenky za 10 eur, hoci i do destinácií, kam turisti veľmi nechodia, sú skôr výnimkou.

Napriek tomu sme niekoľko lacnejších lokalít, ktoré ti ponúknu oveľa viac než len nízke ceny, našli.

Sibiu, Rumunsko 

Ak nie si odborníkom na všetky destinácie Ryanairu, o Sibiu si zrejme nepočul. Do mesta v Transylvánii lieta nízkonákladová spoločnosť z Viedne. Vďaka tomu si tam spravíš výlet za pár šupov. V niektorých termínoch sú letenky dokonca ešte aj za 8 eur.

Sibiu nie je super cool turistickou destináciou, no napriek tomu tu rozhodne nebudeš mať problém s hľadaním ubytovania. Portál Booking eviduje v meste viac ako 750 zariadení. Drvivá väčšina sú apartmány a hosťovské domy súkromných majiteľov, hotelov je len zopár desiatok.

To však stačí, aby si ľahko našiel strechu nad hlavou, ktorá ťa takisto nebude stáť veľa. Podľa portálu HikersBay sú priemerné náklady na ubytovanie od 15 eur (hostel) do 46 eur (3-hviezdičkový hotel).

Potvrdilo mi to aj vyhľadávanie na Bookingu, i na 2. októbrový víkend som v pohode našla izbu od 25 eur pre 2 osoby za noc.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Booking , HikersBay, Numbeo, Atlas Obscura , Sibiu City, Visit Nis, KTEL Messinias , Discover Greece, Szechenyi Baths, Britannica, Weather & Climate, Visit Varna

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá