Zabavili mu pas a odviedli si ho eštebáci. PPPíter cestoval 30 rokov dozadu

  • Známy youtuber PPPíter cestoval v čase, navštívil Slovensko pred 30 rokmi
  • Sajfa, GoGo, Fero Joke, Ján Koleník, admini ZOMRI, LucyPug a ďalšie osobnosti si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie
Snímka obrazovky 2019-11-18 o 16.19.22
  • Známy youtuber PPPíter cestoval v čase, navštívil Slovensko pred 30 rokmi
  • Sajfa, GoGo, Fero Joke, Ján Koleník, admini ZOMRI, LucyPug a ďalšie osobnosti si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie


Youtuber PPPíter je známy svojimi cestovateľskými videami z Afriky, kde navštívil rôzne naozaj odľahlé a fascinujúce zákutia. V jeho novom počine však tentoraz necestoval v lietadle, no v čase. A skončil na mieste omnoho znepokojujúcejšom, než vo väčšine jeho afrických potuliek.

Vrátil sa totiž na Slovensko pred 30 rokmi, kde zažil rôzne situácie, ktoré boli pred Nežnou revolúciou bežné. Po zadržaní pasu a prenasledovaní režimom vyhlásil, že socialistické Česko-Slovensko je krajinou, do ktorej by sa už nikdy nechcel vrátiť.

Video je súčasťou kampane #slobodaniejesamozrejmost, ktorou si O2 už štvrtý raz pripomenulo výročie Nežnej revolúcie. Udalosti Novembra ’89 považuje O2 za zlomový bod v histórii Slovenska, keď sa vďaka občianskemu odporu a individuálnemu hrdinstvu mnohých ľudí podarilo zvrhnúť neslobodný socialistický režim.

Podpora inovatívnych projektov

Aby sme na odkaz Novembra 89 nezabudli a už nikdy sa nevrátili do neslobodnej krajiny, otvorila Férová nadácia O2 tento rok grant Sloboda nie je samozrejmosť na podporu projektov, ktoré inovatívnou formou vysvetľujú podstatu Nežnej revolúcie. Podporené projekty z rozmanitých oblastí si na vlastnej koži vyskúšali aj viacerí influenceri.

Patra Bene si zahrala hru V_elvet R_evolution, ktorá vás prostredníctvom virtuálnej reality prenesie do čias pred Novembrom ’89. Strapo si prečítal prvý diel knižnej série Nežný komiks. Asimister si vyskúša po jej dokončení hru Vivat Sloboda, v ktorej sa hráč dozvie viac o minulom režime počas cesty taxíkom socialistickou Bratislavou.

Ani GoGo, Joe Trendy, Sajfa či LucyPug sa nechcú vrátiť

Počas osláv 30. výročia Nežnej revolúcie sa do kampane O2 cez svoje sociálne siete zapojili aj ďalší influenceri, medzi nimi aj Joe Trendy, GoGo, Sajfa, Ján Koleník, Fero Joke, LucyPug, Barbora Krajčírová, Vec, Mlady.s, Čoje či Babsy Jagušák. Všetci odpovedali na otázku: Prečo by si sa nechcel/a vrátiť do Československa pred Novembrom ’89.

Viac o aktivitách O2 a o podporených projektoch si môžeš prečítať v špeciálnom printovom magazíne Sóda, ktorý nájdete v každej O2 Predajni alebo online.

zdroj: O2

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech