Zaberie ti len 10 minút a podporí tvoju kreativitu. Tento zvyk by si sa mal rozhodne naučiť

  • Máš v hlave kopu nápadov, ale nie a nie ich zrealizovať?
  • Alebo riešiš problémy, pri ktorých si nevieš rady?
  • Osvoj si nasledovný jednoduchý zvyk, ktorý ti zaberie len minimum času a dokáže zlepšiť tvoju kreativitu.
alice-achterhof-85968
unsplash.com / karl oberhauser
  • Máš v hlave kopu nápadov, ale nie a nie ich zrealizovať?
  • Alebo riešiš problémy, pri ktorých si nevieš rady?
  • Osvoj si nasledovný jednoduchý zvyk, ktorý ti zaberie len minimum času a dokáže zlepšiť tvoju kreativitu.

Podvedomie nikdy nespí, funguje nepretržite, či už spíme alebo bdieme. Ovláda všetky dôležité procesy v ľudskom tele a pozná odpovede na väčšinu našich otázok. Možno si si už všimol, že to, čo sa deje v tvojom podvedomí, sa veľakrát premietne aj do reality, čiže vedomej úrovne. Práve preto by si mal svoje podvedomie nasmerovať na ciele, ktoré chceš dosiahnuť. Ako na to?

10 minút pred spaním:

Aj tí, ktorí sa vo svete považujú za najúspešnejších, sa netaja tým, že fungovanie svojho podvedomia často zámerne usmerňujú aj počas spánku. Nechaj sa nimi inšpirovať. Vyčleň si aspoň chvíľu pred spaním, popremýšľaj o veciach, ktoré sa pokúšaš dosiahnuť a zapíš si ich. Ako raz povedal Thomas Edison:

„Nikdy nechoď spať bez požiadavky na tvoje podvedomie.“ Sám seba sa preto opýtaj čo najviac otázok, ktoré so spomenutými vecami čo najviac súvisia. Dôležité je, aby si si všetky svoje myšlienky, otázky, aj odpovede spisoval. Keď potom zaspíš, tvoje podvedomie začne na riešení týchto vecí voľne pracovať.

10 minút po prebudení:

Štúdia uskutočnená American Physiological Society potvrdila, že mozog, konkrétne jeho prefrontálna kôra, je najaktívnejší a najkreatívnejší v krátkom čase po prebudení. Tvoje podvedomie vytváralo počas spánku rôzne myšlienkové prepojenia. Kreativita je napokon mostíkom, ktorý spája rôzne časti mozgu.

John Waitzkin, bývalý profesionálny šachista a majster sveta v tai-chi, v jednom s rozhovorov prezradil, ako vyzerá jeho ranná rutina, aby dokázal po prebudení lepšie vnímať a pochopiť myšlienky jeho podvedomia. Na rozdiel od takmer 80% ľudí vo veku 18 – 44 rokov, ktorí kontrolujú svoje mobily do 15 minút po prebudení, John sa hneď z rána vyberie na nejaké pokojné miesto, aby mohol nerušene premýšľať. Snaží sa sústrediť na výsledok. Takto sa dostáva bližšie k oblasti svojho učenia a tvorivosti – nazýva to „kryštalizovaná inteligencia“.

Prvá vec, ktorú by si teda mal urobiť po prebudení, keď je tvoj mozog najviac nastavený na kreatívne chvíľky, je zobrať pero a papier a poznačiť si všetko, čo ti v danom okamihu zaplní tvoju myseľ. Je jasné, že tento zvyk bude potrebné praktizovať intenzívnejšie, nakoľko je pravdepodobné, že prvé pokusy ostanú bez očakávanej odozvy. Avšak nezabúdaj, že dôslednosť je základom osvojenia si tohto zvyku, ktorý ti dá odpoveď na otázku, kam sa chceš vo svojom živote dostať, a ako sa ti to podarí.

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech