Zábery, z ktorých mrazí: Pre adrenalín mladíci zo Slovenska riskujú život a porušujú zákon (VIDEO)

  • Počul si už o climbingu a train surfingu?
  • Skupina mladíkov sa na sociálnych sieťach poriadne odviazala
  • Z týchto záberov sa ti zatočí hlava
buildering
Na fotografii je jeden z mladíkov, ktorý na sieťach vystupuje pod prezývkou illegal_komlik, IG/illegal_komlik
  • Počul si už o climbingu a train surfingu?
  • Skupina mladíkov sa na sociálnych sieťach poriadne odviazala
  • Z týchto záberov sa ti zatočí hlava

Sociálnymi sieťami sa rozšírilo video, ktoré zachytáva naozaj nebezpečnú zábavku. Skupina mladíkov vyliezla na 200-metrový komín v areáli hlinikární v Žiari nad Hronom.

To však nie je všetko. Na jeho samotnom vrchole totiž jeden z nich prekročil zábradlie a rukami sa oň zavesil tak, že mu viseli len nohy. Zo záberov naozaj naskakujú zimomriavky a neodporúčame ich pozerať ľuďom, ktorí majú strach z výšok. 

Buildering, ako sa tento adrenalínový šport nazýva, však nie hlavný kameň úrazu, ktorý pohoršil desiatky komentujúcich. Mladíci sa totiž na videu vulgárne posmievali svojej učiteľke. „Zakazuje ti sa vykláňať z okien? Tak skús toto, ty p*ča,“ povedal jeden z nich, pričom druhý sa prehol cez zábradlie v 200-metrovej výške.

To však akoby skupinke nestačilo a jeden zo zúčastnených s pokrikom „nech skúsi toto“, prekonal zábradlie a zavesil sa oň rukami. Ostatní síce naoko protestovali, no mladíka to neodradilo. „Ja vám ukážem, ako sa správne… Musíte takto ísť… Pani učiteľka, dobrý,“ hovoril mladík s tým, že sa jednou rukou zábradlia pustil a ukázal vztýčený prostredník.

Pozreli sme sa na to, či je spomínaný climbing a trainsurfering v medziach zákona, ale aj to, ako sa k celej veci stavia majiteľ kanálu illegal_komlik. Hoci sa zdá, že zákon je v tomto ohľade slepý, skupina by si mohla svojimi ďalšími videami poriadne zavariť. Psychologička vidí v riskantných aktivitách mladíkov jasný odkaz.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: FB/Petronela Rakytová, YT/Illegal Komlik, YT/Illegal Komlik

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá