Zabudni na drahé dovolenky, neďaleké súostrovie ti vyrazí dych. Od pondelka sa sem dostaneš bez problémov

  • Premýšľaš nad letnou dovolenkou v zahraničí?
  • Ak nechceš cestovať na druhý koniec sveta a túžiš zažiť priezračne čistú vodu, Malta bude správnym rozhodnutím
Ilustračný obrázok
Ilustračná fotka, Instagram/homesickworld, Instagram/noemi.gabrielli
  • Premýšľaš nad letnou dovolenkou v zahraničí?
  • Ak nechceš cestovať na druhý koniec sveta a túžiš zažiť priezračne čistú vodu, Malta bude správnym rozhodnutím

V stredu vláda aktualizovala cestovný semafor, v ktorom sú krajiny rozdelené z hľadiska rizikovosti. Rozdelenie platí od pondelka, 14. júna, a ku zeleným krajinám pribudlo niekoľko zaujímavých krajín, ktoré stoja za návštevu.

Jednou z nich je aj Malta. Tá sa teší čoraz väčšej obľube, no mnohí jej unikátnosť stále nevedia oceniť. Pozri sa teda spolu s nami, čo ti krajina, akou je Malta, ponúka.

Vôňa histórie aj lokálnej kuchyne

Malý ostrovný štát v strede Stredozemného mora ponúka obrovskú škálu možností. Aj napriek tomu, že Malta patrí do kategórie lacnejších dovoleniek, jej zákutia skutočne stoja za pozornosť.

„Dovolenka „na Malte“ bola istú dobu medzi Slovákmi obľúbeným žartom. Dnes sa tu môžete vďaka cenovej dostupnosti vybrať naozaj. Počas týždňovej dovolenky na Malte stihnete navštíviť jednu z najkrajších pláží na svete, navštíviť 5 000-ročné chrámy a poprechádzať sa po historických uličkách malebných obcí a miest,“ píše idem.sk.

Ľudom ako prvú zastávku odporúčajú rybársku dedinu Marsaxlokk. Okrem toho, že tvoj zrak upúta farebnosť okolia, chuťové bunky zas opantajú rybie špeciality lokálnej kuchyne.

Ak si však mestský typ, ktorý zároveň obľubuje miesta dýchajúce históriou, určite neoľutuješ návštevu hlavného mesta Valletta. To je dokonca jedným z najmenších hlavných miest Európy a preto ti na jeho návštevu pokojne postačí jeden deň.

Počas 24 hodín nevynecháš nič podstatné. Prejdeš sa romantickými uličkami, uvidíš množstvo palácov a kávu si vychutnáš v srdci unikátnych námestí.

Ako uvádza portál Letenkyzababku, z Valletty môžeš následne navštíviť dychberúce útesy Blue Grotto. Práve tie sú jedným z najvyhľadávanejších turistických miest Malty. Niet sa čomu čudovať. Priezračne čistá voda a komplex morských jaskýň učarujú aj tomu najväčšiemu skeptikovi.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NA (@omegacations)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Marsaxlokk, Malta 🇲🇹 🌞 (@marsaxlokk_village)

Navštív Pepka námorníka..

Vymenúvanie nasledujúcich atrakcií pravdepodobne ohúri najmä filmových fanatikov. Ak ti nič nehovorí Mesto ticha alebo Mdina, spomeň si na seriál Hry o tróny. Konkrétne skús v pamäti uloviť spomienku na pasáže, v ktorých Catelyn Stark prechádzala cez vstupnú bránu do mesta. Tieto scény sa totiž nakrúcali práve v spomínanom meste.

Ak sa pýtaš, z akého dôvodu sa bývalé hlavné mesto Malty nazýva mestom ticha, odpoveď je viac než jasná. Tichej atmosfére prispieva nie len nízky počet obyvateľov, ktorých je približne 300, ale aj fakt, že v centre mesta nepremáva žiadna automobilová doprava.

Pri filmoch ešte predsa len na chvíľu ostaneme. Prenes sa do detstva, kedy ti rodičia neustále opakovali, že ak budeš jesť špenát, narastú ti svaly ako Pepkovi námorníkovi. A prečo to spomíname? Na Malte sa totiž nachádza skanzen Popeye.

Táto pestrofarebná dedinka bola celá vytvorená za účelom vzniku filmovej scény na produkciu muzikálu Popeye. V roku 1980 sa na jeho tvorbe podieľali Paramount Pictures a Walt Disney Productions. Mnohí uvádzajú, že spomínaná oblasť láka najmä rodiny s deťmi. Ak si však večné dieťa, určite ťa ponúkané atrakcie aj rozprávkovo krásne domčeky ohúria.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Find where to stay in Malta (@lovemaltabookings)

Priezračne čistá

Za turistický vrchol na Malte mnohí uvádzajú Modrú lagúnu. Reč je o ostrove Comino, ktorí každoročne priláka neskutočný počet turistov. Portál Prettywildworld uvádza, že oblasť je preslávaná najmä svojou priezračnou, tyrkysovo sfarbenou vodou.

„Od prístavu Ċirkewwa na západnej strane Malty vás od lagúny delí iba 10-minútová plavba, na konci ktorej sa ocitnete na ostrove Comino. Práve ten je domovom Modrej lagúny – najviac vyhľadávanej atrakcie na Malte. Za spiatočný lístok z Malty na ostrov Comino zaplatíte 10 €,“ radí idem.sk.

Nech by sme ale akokoľvek Maltu ako takú vychválili do nebies, nepodarilo by sa nám zachytiť jej čaro. Veď predsa, už navždy bude platiť staré známe – radšej raz vidieť, ako stokrát počuť.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @maltesegirl_

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa • 𝑁𝑜𝑒𝑚𝑖 • (@noemi.gabrielli)

Zdroje: idem.sk, Letenky za babku, Prettywildworld

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech