Zabudni na „okukané“ dovolenkové destinácie. Toto sú TOP miesta pre oddych na rok 2024

  • Leto sa pomaly, ale isto blíži a s ním aj otázka dovoleniek
  • My ti prinášame 5 tipov na tohtoročnú dovolenku
dovolenka
Ilustračný obrázok, Unsplash/Clem Onojeghuo
  • Leto sa pomaly, ale isto blíži a s ním aj otázka dovoleniek
  • My ti prinášame 5 tipov na tohtoročnú dovolenku

Rok 2024 je už v plnom prúde a leto za rohom. Práve preto po dlhých mesiacoch strávených v obmedzeniach týkajúcich sa počasia a rutiny každodenného života, veríme, že sa už nemôžeš dočkať objavovania nových miest. Preto ti prinášame destinácie, ktoré by si mal zvážiť pre svoju dovolenku v roku 2024. Od exotických pláží a historických miest až po gastronomické zážitky, tento rok ponúka niečo pre každého.

Či už hľadáš únik od každodennej reality, alebo sa chceš ponoriť do novej kultúry, alebo len potrebuješ čas na relaxáciu a obnovu, naše tipy na destinácie toto všetko poskytnú. 

Raj na zemi s názvom Toskánsko 

Jednou takouto destináciou je Toskánsko v Taliansku. Miesto plné viníc, kopcov a dobrej kuchyne. Súkromné prehliadky vinárstiev tu vrcholia ochutnávkami vzácnych ročníkov a kurzy varenia vedú šéfkuchári, ktorých recepty sú staré ako dlážka v Siene, píše portál Mc Cabe World.

Toskánsko ponúka typický taliansky zážitok, či už ide o spoznávanie krajiny, návštevu historických pamiatok, alebo vychutnávanie gurmánskych jedál a vína.

Maroko, miesto pre kulinárske špeciality

Marrákeš je mesto plné žiarivých farieb, rušných trhov a bohatej histórie. Navštív historickú Medinu, zapísanú na zozname svetového dedičstva UNESCO, preskúmaj záhradu Majorelle a vychutnaj si tradičnú marockú kuchyňu. Mesto je tiež vstupnou bránou do pohoria Atlas a Sahary. 

Mesto ponúka aj rôzne kulinárske špeciality, od pouličného jedla až po luxusné reštaurácie, ktoré odrážajú zmes arabských, berberských a európskych vplyvov. Marrákeš predstavuje jedinečnú zmes tradičnej marockej kultúry s nádychom modernosti, vďaka čomu je pre cestovateľov podmanivou destináciou.

MARAKKECH
zdroj: Marrákeš, Maroko - Unsplash/Niel Taelman

Farebný sever Indie

Radžastan, severozápadný indický štát, známy svojimi ikonickými hotelmi a bohatým kultúrnym dedičstvom, patrí medzi obľúbené destinácie cestovateľov.

V Džajpure, známom ako „Ružové mesto“, sa objavilo niekoľko nových miest, ktoré stojí za to navštíviť, upozorňuje na to portál Travel Leisure. Tieto nové lokality pridávajú k už bohatej ponuke Radžastanu nový rozmer a predstavujú ďalší dôvod, prečo by mal tento štát figurovať v plánoch každého cestovateľa.

Radžastan, často označovaný ako „Krajina kráľov“, je jedným z najfarebnejších a najexotickejších štátov v Indii. Džajpur je známy svojimi nádhernými palácmi, ako sú Hawa Mahal (Palác vetrov) a City Palace, ako aj astronomickým observatóriom Jantar Mantar, ktoré je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Radžastane nájdeš aj Thar púšť, kde si môžeš vyskúšať jazdu na ťave alebo prespať v púštnom kempe pod hviezdami.

Historické dedičstvo Laosu

Luang Prabang je známy svojím dobre zachovaným architektonickým, náboženským a kultúrnym dedičstvom. Mesto leží na sútoku dvoch riek a je obklopené horami. Návštevníci si môžu prezrieť početné budhistické chrámy, zúčastniť sa tradičných obradov dávania almužny a vychutnať si nočné trhy.

Každá z týchto destinácií ponúka jedinečné zážitky, od kultúrneho bohatstva starobylých miest cez adrenalínové zážitky z dobrodružných športov až po pokojnú krásu prírodných scenérií. Bez ohľadu na to, aký typ dovolenky v roku 2024 hľadáš, tieto destinácie ti určite poskytnú nezabudnuteľné zážitky.

thai
zdroj: Luang Prabang, Laos -Unsplash/Molydar SOUAMA

Japonsko pre všetky vekové kategórie

Ak sa plánuješ vybrať na dovolenku aj s rodinou, máme pre teba perfektný tip. Japonské mesto Kjóto je miesto, kde sa tradícia spája s modernosťou, pričom je ideálnou destináciou pre rodiny. Je to miesto, kde história ožíva a umožňuje rodinám nadviazať vzájomný kontakt, a zároveň spoznať bohaté dedičstvo Japonska.

Kjóto je mesto, ktoré očarí každého návštevníka, od pokojných zenových záhrad a majestátnych chrámov až po rušný trh Nišiki a kultúrne zážitky, ako sú čajové obrady a predstavenia gejší.

Zdroje: AI, Mc Cabe World, Travel Leisure

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá