Zabudni na rannú opicu. Na trh prichádza nová „zázračná“ tabletka, musíš ju len správe užiť

  • Na britský trh prichádza liek, ktorý sľubuje prevenciu opice
  • Je vraj vhodný na „spoločenské pitie“
  • Alkohol odbúrava na báze probiotík a vitamínov
tabletky v ruke človeka, človek ležiaci na tráve
Pixabay/guvo59, Unsplash/thom masat
  • Na britský trh prichádza liek, ktorý sľubuje prevenciu opice
  • Je vraj vhodný na „spoločenské pitie“
  • Alkohol odbúrava na báze probiotík a vitamínov

Vede sa podarilo vyriešiť ďalší všedný problém. Zabudni na obavy z rána po večeri s kamarátmi. Švédska firma Myrkl prichádza na trh s tabletkou, ktorá ti pomôže odbúrať alkohol a zaručí, že sa na ďalší deň zobudíš fit.

Zázračná tabletka?

Predstav si, že riziko nepríjemného ranného stavu môžeš zažehnať len dvoma tabletkami v cene približne 2 eur. To je teraz realitou pre zákazníkov vo Veľkej Británii, ktorým firma Myrkl ponúka pilulky, ktoré sľubujú priam magické účinky. Vraj stačí, ak užiješ zo dve z nich a ďalej sa už nemusíš starať o to, ako ti na druhý deň bude, píše The Telegraph.

Princíp je pritom úplne jednoduchý. Predtým, ako sa vyberieš von, zázračnú tabletku preventívne užiješ, počkáš pokiaľ zaúčinkuje a nasledovne si môžeš bez obáv objednať čokoľvek z menu. Účinok vraj príde takmer okamžite. Výrobca uvádza, že výskum ukázal, že úroveň alkoholu v krvi sa zníži takmer o polovicu v priebehu prvej polhodiny od užitia tabletky.

Po hodine je táto úroveň znížená už o 70 %, informuje The Telegraph. Tablety účinkujú na báze probiotík, aminokyselín a vitamínu B12, ktoré pomáhajú telu odbúravať alkohol.

Nemusíš sa pritom ani báť o to, či by látky obsiahnuté v nej boli záťažou pre telo. Všetky z nich boli oficiálne schválené potravinovými agentúrami a sú vraj stopercentne bezpečné na konzumáciu.

Nie je pre každého

Je však dôležité podotknúť, že tento „liek“ nie je určený na to, aby si šiel von a bez obáv sa „sťal“. Tak to podľa slov doktorky Dawn Harperovej nefunguje, píše Evening Standard. „Je pravda, že tí, ktorí tabletku užijú, budú stále pociťovať veselosť, ktorú očakávajú pri pití alkoholu,“ vysvetľuje Harperová.

Dodáva však, že Myrkl by pri ľuďoch, ktorých cieľom je opiť sa, jednoducho spôsobil, že by bol celý proces zložitejší, zdĺhavejší a drahší.

Alkohol
zdroj: unsplash/Yutacar

Samotný výrobca s týmto tvrdením súhlasí a vysvetľuje, že ich produkt je skôr zameraný na takzvané „spoločenské pitie“. „Popíjanie s priateľmi je veľkou súčasťou britskej kultúry,“ uvádza generálny riaditeľ spoločnosti Håkan Magnusson. 

„Myrkl je preto zameraný práve na ľudí, ktorí chcú len večer vybehnúť na pár drinkov a byť si istí, že na druhý deň sa budú cítiť čo najlepšie.“ Podľa jeho slov ide o skupiny ako napríklad pracujúci ľud, rodičia na plný úväzok, alebo seniori, ktorí chcú stále žiť svoj sociálny život naplno.

Produkt je zatiaľ testovaný len na britskom trhu, no jeho výrobca dúfa, že by mohol čoskoro expandovať aj do zvyšku Európy. Záujemcovia ho môžu zakúpiť cez internet, keďže nie je distribuovaný do kamenných obchodov, uvádza The Telegraph. Jeho cena sa pohybuje vo výške 30 britských libier, čo je v prepočte približne 35 eur.

„Zodpovedné“ pitie

Myrkl má však vraj aj praktické účinky. Alkohol, alebo iným názvom etanol, je totižto obrovskou záťažou pre pečeň, a práve tieto tabletky by mali pri pití tento orgán takpovediac odbremeniť.

Pravidelné užívanie nášho produktu môže dopomôcť prevencii poškodenia pečene a iných orgánov, ktoré je asociované s pravidelným požívaním alkoholu,“ tvrdí výrobca.

človek ležiaci na stole
zdroj: Pixabay/jarmoluk

Je však nutné dodať, že Myrkl nie je jediným liekom svojho druhu. Ak sa skôr obzeráš po niečom, čo by ti pomohlo anulovať efekty tvojich dobrodružstiev z predošlého dňa, môžeš vyskúšať napríklad AfterDrink, píše portál Observer. V prípade tohto produktu užiješ tri tabletky pred pitím, tri po ňom a tvoja „opica“ by vraj mala byť minimálne o čosi znesiteľnejšia.

Ďalšími alternatívami sú napríklad Cheers, ktorý garantuje peniaze späť v prípade neúčinkovania, alebo Flyby, ktorý má svoje korene v kórejskej ľudovej medicíne.

Zdroje: The Telegraph, The Evening Standard , The Observer

Najnovšie videá

Trendové videá