Začal sa najväčší festival módy na Slovensku. Ani ôsmy ročník Fashion LIVE! sa nezaobíde bez extravagancie

  • Včera podvečer sa v novootvorených bratislavských Nivách začal najväčší festival na Slovensku – Fashion LIVE!
  • Myšlienkou módnych kúskov téma Rethink me, čo v podstate znamená vrstvenie oblečenia a využívanie zaujímavých kúskov z tvojho šatníka
  • Ani tento víkend sa však nezaobíde bez extravagancie a jedinečných prekvapení
Fashion LIFE!
Fashion LIFE!, Startitup
  • Včera podvečer sa v novootvorených bratislavských Nivách začal najväčší festival na Slovensku – Fashion LIVE!
  • Myšlienkou módnych kúskov téma Rethink me, čo v podstate znamená vrstvenie oblečenia a využívanie zaujímavých kúskov z tvojho šatníka
  • Ani tento víkend sa však nezaobíde bez extravagancie a jedinečných prekvapení

V piatok podvečer sa v Bratislave začal ôsmy ročník najväčšieho festivalu módy na Slovensku. Nesie názov Fashion LIVE! a jednotlivé modely módnych návrhárov sa prezentujú v novootvorenom obchodnom centre spojenom s autobusovou stanicou Nivy. Ide o veľkolepú šou, ktorá bude vrcholiť v nedeľu večer. 

Témou podujatia je silueta

Ako sme už písali v predošlom článku, organizátori podujatia vyhľadávajú na prezentáciu svojich prác netradičné lokality v Bratislave. Mnohokrát ide o miesta so špecifickým významom. 

Ak si zmeškal prvý deň módnej nádielky, nezúfaj. Na šou sa ešte môžeš ísť pozrieť dnes aj zajtra. Čaká ťa nabitý program piatich prehliadok denne. Témou podujatia je silueta a v jej duchu sa nesie celý fashion talk. Modely prichádzajú na mólo spoza bielej plachty, a tak tvoria jedinečné tieňové divadlo.

 

Jedným z lákadiel je aj obnovená súťaž Fresh Fashion Contest v spolupráci s nadáciou Tatra banky. Začínajúce návrhárske talenty mali za úlohu spracovať tému Rethink me. To znamená, že sa zamýšľali nad tým, čo zo svojho šatníka si oblečieš a ktoré kúsky si ešte zaslúžia druhú šancu. Podstatou je vlastne vrstvenie. 

„Pod RETHINK ME sa skrýva mnoho vrstiev. Úlohou súťažiacich bolo prísť s novými prístupmi, prekopať už zabehnuté postupy v móde, redefinovať materiály, strihy alebo priniesť prelomové inovácie,“ vysvetlila Zora Husarčíková, manažérka podujatia Fashion LIVE!

zdroj: Startitup

Trend otrhaného oblečenia

Piatkový program začal o 17:00. V prvej časti sa predstavili mladé talentované návrhárky, ktorých snom je preraziť vo svete módy. Na móle sme mohli vidieť modely od Natálie Repkovskej, Márie Štvrteckej, Ivany Janigovej a mnohých ďalších. 

Začínajúce dizajnérky sa zadania zhostili veľmi dobre. Poukázali najmä na trend otrhaného oblečenia, ktoré sa aktuálne nosí. Nevynechali ani voľné šaty, zvonové nohavice, či rifle s rovným strihom. 

zdroj: Startitup

Jeden kúsok na viacero spôsobov

Ďalšou na programe bola šou Mariná. Je to značka návrhárky Mariny Žiakovej, ktorá pôsobí práve v hlavnom meste Slovenska. Ako sme mohli vidieť aj na jednotlivých modeloch, preferuje minimalistický dizajn, obľubuje komfort a experiment. Ďalšou charakteristickou črtou jej oblečenia je aj variabilita, kvôli ktorej môžeš svoje oblečenie nosiť na milión rôznych spôsobov. 

zdroj: Startitup

Značka tejto skvelej dizajnérky ponúka oblečenie z prírodných materiálov. Ako uvádza aj portál Mariná iná, používa najmä vlnu, hodváb a bavlnu. Pri strihaní a šití látok usiluje o čo najmenší odpad. 

Príjemná dizajnérka sa na konci šou objavila aj na javisku. Vyslúžila si obrovský potlesk a množstvo kytíc. 

zdroj: Startitup

Srší z nej energia

O siedmej podvečer sa na móle predvádzali kúsky od Silvie Zrebnej. Tá sa rozhodne nebála experimentovať. Modely predvádzali dizajnérkin vkus pre eleganciu, ktorá sa spájala s prvkami aktuálnosti a vzdušných odevov. 

Aj táto módna návrhárka sa na konci šou predviedla v celej svojej kráse. Energicky zamávala fanúšikom a vyslúžila si obrovský aplauz. 

Šou sa nezaobišla bez extravagancie

Tretia v poradí bola šou s názvom Freier. Opäť sme na móle mohli vidieť kreatívnosť, odvážnosť a variabilnosť v jednom. Terézia Feňovčíková zadanie poňala podobným spôsobom ako jej kolegovia. Tentokrát však oveľa odvážnejšie a drsnejšie. 

zdroj: Startitup

Modelky za plachtou chodili s predpaženými rukami, čo malo symbolizovať zombíkov. Tieňové divadlo tak pôsobilo unikátne. Odevy v dizajnérkinom podaní predstavovali vznešenosť a eleganciu, no napriek tomu sa na móle objavovali aj kúsky, ktoré sršali výnimočnosťou. Pri takýchto prehliadkach sú samozrejmé aj výstrelky a extravagancia, ktorá má prekvapiť oko diváka. 

zdroj: Startitup

Piatkový večer Fashion LIFE! zavŕšila známa módna návrhárka Petra Weingart. Jej diela ani netreba predstavovať, keďže očaria na každej prehliadke. Preferuje ležérnosť, štýlovosť, neutralitu a určuje trendy vo svete.

Celý večer sa niesol v znamení dobrej nálady a zaujímavých dizajnérskych kúskov. Návrhári ukázali, že kreatívnosti sa medze nekladú. Tieňové divadlá za plachtou zdôrazňovali estetický zážitok.

Príjemným prekvapením bolo vidieť tváre samotných autorov diel na móle. Okrem toho sa na pódiu predviedla aj slovenská topmodelka Saša Gachulincová.  

Zdroj: Mariná iná

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie