Začala výstavba dominanty Bratislavy, ktorou bude majestátny mrakodrap. Má sa stať najlepšou adresou v meste

  • Developerská spoločnosť J&T Real Estate sa aj napriek koronakríze pustila do výstavby projektu Eurovea 2
  • Súčasťou projektu je aj vôbec prvý slovenský mrakodrap, ktorého výška bude takmer 170 metrov
eurovea JTRE
JTRE
  • Developerská spoločnosť J&T Real Estate sa aj napriek koronakríze pustila do výstavby projektu Eurovea 2
  • Súčasťou projektu je aj vôbec prvý slovenský mrakodrap, ktorého výška bude takmer 170 metrov

Projekt Eurovea 2 z dielne developera JTRE patrí medzi jedny z najočakávanejších projektov v našom hlavnom meste. Ešte koncom minulého roka dostalo právoplatné stavebné povolenie rozšírenie nákupného centra Eurovea, prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower, rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X a Pribinova Y,  ale aj podzemné garáže. Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri nábreží Dunaja sú aj nové verejné priestory a športoviská.

JTRE nezastavila ani pandémia koronavírusu a naplno spustilo realizáciu základov stavieb aj prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower, ktorý bude mať 168 metrov.

Stavenisko prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower s výškou 168 m dňa 8.6.2020

Gepostet von Juraj Kobela am Montag, 8. Juni 2020

„Pozorovanie výstavby Eurovea Tower bude nepochybne zaujímavé pre laikov aj odborníkov. S takouto vysokou vežou na Slovensku zatiaľ skúsenosti nie sú a konštrukčne ide o výrazne náročnejšiu úlohu, ako to je v prípade doteraz postavených výškových budov. Pre projektantov aj architektov z kancelárie GFI to bude výzva, napriek tomu, že sa už podieľali napríklad na výstavbe Sky Parku a v tíme sú tvorcovia, ktorí sa pracovali na mrakodrapoch v zahraničí,“ píše na svojom blogu Adrian Gubčo, ktorý sa architektonickým otázkam v hlavnom meste venuje už dlhodobo.

zdroj: JTRE

O exkluzívne byty je masívny záujem

Celkové dokončenie rozšírenia nákupného centra Eurovea je plánované do konca roka 2022 a byty v prvom slovenskom mrakodrape budú odovzdané majiteľom v druhej polovici roku 2023.

Predaj bytov sa začal už v lete minulého roka a doteraz sa v mrakodrape Eurovea Tower a nábrežnom bytovom dome Riverside predalo už 65 % z celkovo 485 rezidencií.

zdroj: archív JTRE

Napriek tomu, že oficiálny cenník developer nezverejnil, podľa magazínu Forbes sa suma pohybuje na úrovni päťtisíc eur za štvorcový meter. Priemerná cena voľných bytov na trhu s novostavbami v Bratislave sa pohybuje okolo sumy 2 000 eur za meter štvorcový. Cena štvorizbového bytu sa tak môže vyšplhať na sumu viac než 620 000 eur.

„Veľký záujem o bývanie v Eurovea 2 bezprostredne po spustení predaja nám potvrdzuje dobré nastavenie projektu, ktorý kupujúcich skutočne oslovil. Veríme, že v Eurovea City si nájdu svoje obľúbené miesta nielen obyvatelia bytov a užívatelia kancelárií, ale aj všetci návštevníci zóny,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

zdroj: archív JTRE

Exkluzívne rezidencie na najvyšších poschodiach veže sa majú stať akousi korunkou budovy. Pôjde o 45 veľkometrážnych rezidencií, ktoré budú predstavovať vôbec najvyššie situované bývanie na Slovensku, ktoré sa podľa developera stane sa najprestížnejšou adresou v meste.

Štandardné vybavenie bytu má odrážať charakter celého projektu. Každý byt získa presklenie až k podlahe a výhľad z každej izby. 

zdroj: TASR/Štefan Puškáš

„Unikátne sú tiež terasy s presklenými zábradliami, ktoré nerušia výhľady na rieku a mesto. Vo vysokom štandarde bytu nebude chýbať ani chladenie a tienenie priestorov, 6 najmodernejších rýchlovýťahov, luxusné koberce na chodbách a nádherná vstupná lobby s recepciou. Samozrejmosťou je aj prechod suchou nohou do nákupnej galérie Eurovea,” píše sa na oficiálnej stránke projektu. 

zdroj: JTRE

Eurovea 2 ponúkne okrem iného  veľký nábrežný park s výmerou 25 000 štvorcových metrov aj celkom nový aktivity park inšpirovaný svetovými metropolami rozdelený na tri zóny podľa vekových kategórií, ktorý oživí aj doteraz nevyužitý priestor pod Mostom Apollo. Na Pribinovej ulici pribudne nová stromová alej. Tiež je ambíciu developera spojiť nábrežie pred Eurovea so zastávkou MHD na moste. 

Zdroje: JTRE, euroveatower.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK