Začínajúci startup má v pláne vysať skleníkové plyny priamo z atmosféry

  • Carbon Engineering je startup, ktorý má veľké plány.
turbiny
  • Carbon Engineering je startup, ktorý má veľké plány.

Pod vedením Davida Keitha, fyzika z Harvardu, Carbon Engeneering ide s cieľom skonštruovať stroj schopný zachytiť skleníkové plyny priamo zo vzduchu. K nim sa taktiež pridáva aj konkurencia v podobe švédskeho startupu Climeworks a Gloval Thermostat z New Yorku. Tieto spoločnosti si predstavujú budúcnosť, v ktorej zachytené CO2, bude pretvorené do paliva s nízkym obsahom uhlíku. Spoločnosti už dostali finančné podpory na uskutočnenie ich vízií, napriek tomu, že sú ešte celkom mladé.

aaa

Foto: inhabitat.com

Je to super nápad, vysávať skleníkové plyny a premieňať ich na niečo, s vysokou možnosťou využitia. Otázka ale je, či to má budúcnosť aj o niekoľko rokov. Spoločnosti by dnes mohli palivo predávať iným spoločnostiam, ktoré ho využijú, ale za 20 rokov už pravdepodobne tento štýl paliva nebude až tak používaný ako dnes. Elektrická energia, ktorá bude poháňať automobily a domy, sa bude získavať zo solárnych panelov alebo veterných turbín. Toto je najväčší problém, ktorý týmto startupom kazí ich víziu.

dfgggs

Foto: inhabitat.com

V konečnom dôsledku, technológia, ktorá znižuje objem skleníkového plynu v atmosfére je veľmi potrebná, ak chceme znížiť úroveň globálneho otepľovania a klimatických zmien.

Zdroj článku: inhabitat.com, zdroj prezentačného obrázku: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech