Záhumenský, Kordoš či Konrád. TOP slovenskí kuchári sa spojili, aby pomohli deťom z detského domova

  • Osem najlepších slovenských kuchárov sa spojilo a pripravili Benefičný pop-up
  • Zažiješ ho už v pondelok v bratislavskej Starej tržnici
  • Za lístok zaplatís 200 eur a okrem dobrého pocitu si vychutnáš dokonalé menu
beneficny pop-up
archív Michal Konrád/Lucia Kotrhová Photography
  • Osem najlepších slovenských kuchárov sa spojilo a pripravili Benefičný pop-up
  • Zažiješ ho už v pondelok v bratislavskej Starej tržnici
  • Za lístok zaplatís 200 eur a okrem dobrého pocitu si vychutnáš dokonalé menu

Vianoce sú o pomoci. Preto môžeš podľa vzoru známych osobností darovať peniaze organizáciám v núdzi alebo jednoducho pomáhať sám od seba. Finančná podpora nie je podmienkou, niekedy stačí ústretový čin.

Osem slovenských gastronomických es sa spojilo a vytvorilo koncept, ktorý už pravdepodobne nejaký ten rok, konkrétne tretí, eviduješ. Volá sa Benefičný pop-up a zaručuje ti 8-chodové menu. Variť tu pre hostí bude Michal Kordoš, Michal Konrád, Martin Zahumenský, Tomáš Levý a Lysý, Peter Bracho, Oliver Vozárik a Peter Varga.

Tento rok sa bude niesť v znamení zero-waste a udržateľnosti, ktorá tento rok nevynechala žiadnu veľkú akciu počnúc vianočnými trhmi a končiac večierkami.

Jedlo bude spárované so slovenskými vínami od Autentistov a koktejlmi namiešanými samotným Ľubošom Ráczom. Po prvýkrát budeš môcť ochutnať aj prémiovú kávu z Brew Bar Café a moderovať celé podujatie bude už zabehnutý Ludwig Bagin.

Chcú tromfnúť minuloročné zisky

Pre program BUDDY sa im v minulých rokoch podarilo vyzbierať spolu viac ako 10-tisíc eur. Tento rok by chceli pokoriť svoj minuloročný rekord – 3 000 eur. Program pomáha deťom integrovať sa do reálneho života. Kuchárom sa idea páči a preto pomáhajú vo veľkom.

View this post on Instagram

Čas nám letí nejak rýchlejšie keď robíme čo nás baví a napĺňa. Moja ročná spolupráca ako chef consultanta v @bocca_buona_bratislava sa pomaličky ale určite blíži ku koncu. Myslím si, že sa reštaurácia pohla správnym smerom počas mojej “výpomoci” a držím jej veľa veľa správnych krokov a rozhodnutí. Budúci rok sa budeme vídať v BA už v iných priestoroch a o čosi menej keďže chcem tráviť viacej času v Taliansku a venovať sa novým projektom. Každopádne ďakujem veľmi pekne celému vedeniu hotela, majiteľom a samozrejme každému kto robil či robí svoju prácu s láskou. Budete mi hádam aj trochu chýbať ;) .. Poďme sa spolu rozlúčiť a nemôže to byť krajším spôsobom ako benefičnou akciou kde budeme pomáhať iným. Po-tia-hni-te prštekom doľava pre viacej info 🎅🏼✌🏻 S kým sa vidíme ?

A post shared by Martin Zahumensky (@martinzahumensky) on

Najskôr som chcel byť pre jedno z týchto detí buddym sám, no potom som si uvedomil, že z výťažku z benefičnej večere pomôžem viac ako jednému dieťaťu, pomôžem Programu BUDDY,” povedal organizátor benefičného pop-upu v Starej tržnici Michal Kordoš.

Pre deti z programu BUDDY si vzorom ty. To znamená, že buddy je známy pojem a funguje na viacerých spoločenských platformách. Preto je skvelé, keď sa zapájajú aj kuchári a ešte takí, ktorých každý pozná.

Na Slovensku žije v centrách pre deti a rodiny takmer päťtisíc detí. Ročne z nich síce odíde asi päťsto z nich, no ďalšie stovky prídu.

„Je dôležité, aby sa na ceste životom, ktorý je nestabilný a ťažký, mali o koho oprieť, aby ich ten niekto priviedol k samostatnosti a sebadôvere. O to sa práve snaží program BUDDY, aj preto sme z decembrového benefičného pop-upu urobili tradíciu, celý výťažok opäť poputuje práve BUDDYmu,” povedal šéfkuchár a organizátor podujatia M. Kordoš.

Ak si hladný, príď. Lepšie jedlo nenájdeš

A ešte aj pomôžeš. Lístok stojí 200 eur a okrem jedla, ktoré nemá na Slovensku obdobu, ti ostane ešte aj extra dobrý pocit. Jasné, že podujatie má aj partnerov, ktorí ho podporia. No verejnosť je dôležitá a čím viac ľudí pomôže, tým lepšie.

Zdroje: TS, Benefičný, pop-up

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech